İ7 4770 sisteme GTX 1070 olur mu?

Houseprime

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba benim i7 4770 ve Z97K tabanlı sistemimde daha önce kullandığım GTX980 ekran kartım vardı. Bu kartta çok az bi ses geliyodu coil whine kaynaklı fakat ben 1.5 sene önemsemedim ve kullandım. Fakat şu an yeni 10 serisi çıkmasıyla birlikte garantiye gönderip iade isteme fikri aklıma geldi ve kabul ettiler. Durum böyle olunca benim 2100 TL vatan'dan değişim kuponum olacak bi kaç güne inşallah. Ben de bu sisteme Msi GTX 1070 Gaming X modelini eklemeyi düşünüyorum herhangi bi darboğaz durumu ya da başka sıkıntı olur mu sizce ? Bu sistemi topladığımda DDR4 kurmadığım için çok pişmanım o dönemde ekran kartı daha iyi olsun diye diğer parçalardan kısınca sonuç böyle oldu. İlerde fırsatım olursa ekran kartını 1070 modelinde devam ettirip DDR4 6700k sisteme geçmeyi düşünüyorum ama bu dediğim olay 1 sene sonra da olabilir. Fakat o zamana kadar ekran kartı sistemde sırıtır mı kısaca sorum bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir darboğaz yaşamazsınız yalnız ben olsam GTX 1070'i bu sisteme takarsam birkaç sene daha sistemimi değiştirmezdim. Bu sistem de sizi en az 2 yıl daha üst düzey performansla götürecektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı