i7 4770 ve RTX2070 1080P Darboğaz İhtimali

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, elimde MSI GTX970 4GB ekran kartı ve i7 4770 işlemcisi bulunmakta. Sistemim günümüz oyunlarında halen daha yüksek ayarlarda oynamak için ziyadesiyle yeterli olduğunu düşünüyorum ancak ilerleyen yıllarda ne kadar daha yeter bu konuda düşünmeye başladım. Aklımda RTX 2070 ve i5 9600K 16GB RAM'den oluşan bir sistemle güncellemek var. Ancak asıl soru şu ; 1080p 144Hz bir monitörüm var ve 2K'ya geçebilmek gibi imkanım yok çünkü monitörü daha henüz yeni aldım. Sizce bu sistem 1080p'de darboğaz yapar mı?

İşlemciniz şu an bile güçlü bir işlemci. Eğer SP oyunlarda yapsa bile DSR ile bu durumu düzeltebileceğini düşünüyorum. Ama yapmasanız bile darboğaz maksimum %15 kadar olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hissedebiliceğinizi düşünmüyorum. Öyle aman aman droplu bir oyunu geçtim FPS'de düşüşler bile yaşamazsınız.

Hissedebiliceğinizi düşünmüyorum. Öyle aman aman droplu bir oyunu geçtim FPS'de düşüşler bile yaşamazsınız.
İşlemciniz şu an bile güçlü bir işlemci. Eğer SP oyunlarda yapsa bile DSR ile bu durumu düzeltebileceğini düşünüyorum. Ama yapmasanız bile darboğaz maksimum %15 kadar olabilir.
Evet işlemcimin halen daha güçlü olduğunun farkındayım çünkü önerilen sistem tavsiyelerinde yer almaya daha yeni yeni başladı. Sistemim günümüz şartlarında " bana mısın " demiyor. İşte tek kafama takılan ileride nasıl olacağı. Ama bu RTX serisi sanki tam oturmadı gibi görünüyor.

i7 4770 ile oyunların çoklu çekirdek desteğine göre ekran kartı kullanımın düşecektir. 4790K ile aynı ekran kartını kullanıyorum. PUBG'de ekran krtı kullanımı %85'i geçmemiştir. Low-Very High ayarlar neredeyse aynı FPS değerlerinde seyrediyor. Ancak çoklu çekirdek desteği daha yüksek olan oyunlarda, örneğin BFV'te %97 %98 ekran kartı kullanımıyla ekran kartını tamamen kullandırabiliyor. Yani oyundan oyuna işler değişecektir. Ancak drop vs. yiyeceğini sanmam. Alacağın en yüksek FPS'i biraz etkiler. Ayrıca i5 9600k'ya geçersen bu dediklerimin hiç biri olmaz gül gibi geçinip giderler.

i7 4770 ile oyunların çoklu çekirdek desteğine göre ekran kartı kullanımın düşecektir. 4790K ile aynı ekran kartını kullanıyorum. PUBG'de ekran krtı kullanımı %85'i geçmemiştir. Low-Very High ayarlar neredeyse aynı FPS değerlerinde seyrediyor. Ancak çoklu çekirdek desteği daha yüksek olan oyunlarda, örneğin BFV'te %97 %98 ekran kartı kullanımıyla ekran kartını tamamen kullandırabiliyor. Yani oyundan oyuna işler değişecektir. Ancak drop vs. yiyeceğini sanmam. Alacağın en yüksek FPS'i biraz etkiler. Ayrıca i5 9600k'ya geçersen bu dediklerimin hiç biri olmaz gül gibi geçinip giderler.
Doğrudur. Oyundan oyuna değişiklik gösterecektir ama benim incelemelerden yola çıkarak anladığım şu ki ; sadece FPS artışı elde edeceğim. Çünkü bu sistem halen daha High ayarlarda çoğu oyunu akıcı şekilde oynatıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı