i7 4770 yüksek çekirdek sıcaklığı sorunu

Houseprime

Kilopat
Daha fazla  
Benim Intel i7 4770 model işlemcim Asus Z97K anakartım var. Oyun içinde MSI Afterburner programıyla core sıcaklıkları 70 75 civarı seyrediyor. Bu beni biraz şüphelendirince Aida64 ile stres testi yaptım. Sonuçlarda CPU sıcaklığı 56-57'yi geçmezken core sıcaklıkları 85 95 derece arası seyrediyor. Stok soğutucu kullanıyorum ve macunu yeni değiştirdim. Soğutucunun ayaklarını kontrol ettim tam oturuyor. Bu durumda endişelenmeli miyim ve hangi sıcaklık değerini baz almalıyım? Aradaki bu fark normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İdeal çalışma sıcaklıkları 70 derecenin altında olmalı. Üstüne çıkarsa büyük ihtimal çok bir şey olmaz ama ideali 70'in altında olmasıdır. Bu konu hakkında çeşitli yorumlar mevcut lakin ben referans olarak işlemcilerin teknik özelliklerinde belirtilen değerleri baz alıyorum. Stok soğutucuyu değiştirip orta halli bir soğutucu almanızı tavsiye ederim. Daha önceden kullandığım i3 4170 için bile stok soğutucu yeterli olmuyordu zaman zaman.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı