i7 4770'in oyun içi sıcaklığı normal mi?

esatcskn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Valorant oynarken sıcaklık değerlerine bakayım dedim. 75 dereceleri kadar çıkan işlemci sıcaklığı normal mi? Oyun performansına olumsuz etkisi ne derece olur?
i7 4770 Stok fanlı.
ASUS ROG STRIX GTX 1070.

Dosya Ekleri

• 8F10CDA8-9500-4699-9B8F-ABF6A1554877.jpeg
    8F10CDA8-9500-4699-9B8F-ABF6A1554877.jpeg
    134,7 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal hatta belli düzeyde iyi sayılır gözüne fazla geliyorsa macun bakımlarını yapabilirsin.

Değerler normal hatta belli düzeyde iyi sayılır gözüne fazla geliyorsa macun bakımlarını yapabilirsin.

Macunada gerek yok aslında YouTube'da benchmarkların çoğu 68-73 arası değerlerde bir de fan stok olduğuna bakılırsa iyi değerler kötü değerler değil 85 derecelere ulaşıyorsa hava akışı kötüdür daha üstüne çıkıyorsa. Valorant işlemci bazlı oyun zaten iyi yani.

Stok fana göre normal. Oyun performasına şöyle bir etkisi olabilir, oyun işlemci ağırlıklı ve işlemci daha fazla ısınırsa hızını anlık düşürür o anda FPS dropları olur.

Stok fana göre normal. Oyun performasına şöyle bir etkisi olabilir, oyun işlemci ağırlıklı ve işlemci daha fazla ısınırsa hızını anlık düşürür o anda FPS dropları olur.

Onu da yaşıycağını sanmıyorum hava akışı berbat stok fanı çok tozlu değilse.

Macunu yeni değiştirdim ama hiç bir etkisi olmadı. Yine 73-75 arası gidip geliyor. Ama arkadaşlar normal demiş, hava akışı da yok benim kasamda, bir tane önde, bir tane arkada egzoz fanı var. Buna bakarak dereceyi değerlendirirsek gayet iyi gibi. Teşekkür ederim cevap verenlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı