i7 4770K Sistem

Hangi ana kartı almalıyım ?

• Asus Maximus VI Formula

Oy: 1 25,0%
  • Asus Maximus VI Extreme

Oy: 3 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    4
  • Anket kapandı .

Utku Üstüner

Hectopat
Yer
Bursa, Turkey
Daha fazla  
Öncelikler herkese iyi forumlar, ben bir sistem topladım ancak anakart olarak hangisini seçmeliyim bilemedim. Asus Maximus VI Formula mı Asus Maximus VI Extreme mi almalıyım? Asusun sitesinde bilgilerine baktım iki ana kartta iş görür ancak tam performans almak için hangisini almalıyım bilemedim. Özelliklerine bakıcak olursak formula sanki daha iyi gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Bazı arkadaşlarada toplama sistem konusunda yardımcı olmak için ;

Anakart : Asus Maximus VI Formula
İşlemci : Intel Core i7 4770K
Ekran kartı : Asus GTX 780ti DirectCU II O.C
Bellek : Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz
SSD : Samsung 250GB 840 EVO Sata 3.0 Okuma 540mb/Yazma 520mb
Sabit Disk : WD 3.5 4TB Caviar Black Sata 3.0 7200Rpm

Son düzenleme:
Tam takım edevatlı bir sistem yapmaya çalıştım, çoğunlukla oyun için kullanacağım. Bellek konusunda bilgili değilim ben daha çok ekran kartından anlıyorum.

Öncelikle foruma katıldığınız için teşekkür ederiz ve iyi günler dileriz.
Oyun amaçlı kullanacak iseniz ve render işleriyle falan uğraşmayacaksanız 2400MHz biraz...ehm...şey...overkill.O yüzden daha ucuz bir fiyata daha düşük hızlı ama sizin ihtiyaçlarınızı tamamen karşılayabilecek bellek alabilirsiniz.1866 MHz bence yeterlidir.Bende neredeyse sizinkiyle aynı bir sistem topluyorum :)

Arkadaşlar bilgisayarı kendim toplayacağım parasal sorunum yok 10 sene boyunca çıkacak oyunları kaldıran bir bilgisayar istiyorum. Tabi bu on senenin sonunda low ayarların 720 p ye kadar inebilir sizce aşağıdaki bileşenler nasıl?
Bilgisayar bileşenleri:

• İşlemci : Intel i7 4770K 3.5 Ghz 8 mb ön bellek 1050 soket
  • Ram :Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
  • HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda Surveillance Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Hard Disk (2 adet)
  • Ekran Kartı: Asus Nvidia GTX 770 2 gb Direct CU II
  • Optik Sürücü: Asus DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI-Okuyucu
  • İşletim Sistemi :Windows 8
  • Anakart: ASUS MAXIMUS VI IMPACT Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 HDMI Anakart
  • İşlemci Soğutması: Corsair Hydro Serisi™ H75 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
  • Kasa:Xigmatek ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA
  • Kart Okuyucu: S-Link SLX-35A 3.5" DAHİLİ KART OKUYUCU

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı