i7 4770K ve GTX 970 ile Sistem Tavsiyesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi Öğrencisi
Merhaba Arkadaşlar.

Başlıkta belirttiğim gibi bir sistem toplamak istiyorum. Sistem toplamada pek iyi olduğum söylenemez.:mutlu:
Kafamda tasarladığım sistemi yazacağım. İlk defa bir sistem toplayacağım. İşlemci, ekran kartı, RAM, hard disk hakkında bilgim var. Anakart, kasa, ve soğutma hakkında fazla bilgili değilim. İşlemciden kısmak istemiyorum çünkü ileride sadece ekran kartını değiştirip yoluma devam etmek istiyorum ve sırf bu yüzden overclock olabilen işlemci ve overclock yapabilen anakart seçtim. AMD işlemci ve grafik kartı istemiyorum. Yanlış yaptığım yer mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. :utanç:
IMG_20150422_035514.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar.

Başlıkta belirttiğim gibi bir sistem toplamak istiyorum. Sistem toplamada pek iyi olduğum söylenemez.:mutlu:
Kafamda tasarladığım sistemi yazacağım. İlk defa bir sistem toplayacağım. İşlemci, ekran kartı, RAM, hard disk hakkında bilgim var. Anakart, kasa, ve soğutma hakkında fazla bilgili değilim. İşlemciden kısmak istemiyorum çünkü ileride sadece ekran kartını değiştirip yoluma devam etmek istiyorum ve sırf bu yüzden overclock olabilen işlemci ve overclock yapabilen anakart seçtim. AMD işlemci ve grafik kartı istemiyorum. Yanlış yaptığım yer mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. :utanç:
Eki Görüntüle 64259

Kardesim en son cikan islemciyi alsana 2 senelik islemci o. Asil yenisi bu sene cikiyor onu al derim.

Açıkçası "AMD işlemci ve grafik kartı istemiyorum." dedikten sonra sistemin üzerinde durulacak pek bir şey kalmıyor. Kasa konusunda zevkiniz önplanda, anakart konusunda da, hızaşırtma istendiği için genelde faz sayısı. Güç kaynağı desen adı duyulmuş markanın 80+ güç kaynağını alarak bilgisayarını kullanmaya başlayabilirsin.

Açıkçası "AMD işlemci ve grafik kartı istemiyorum." dedikten sonra sistemin üzerinde durulacak pek bir şey kalmıyor. Kasa konusunda zevkiniz önplanda, anakart konusunda da, hızaşırtma istendiği için genelde faz sayısı. Güç kaynağı desen adı duyulmuş markanın 80+ güç kaynağını alarak bilgisayarını kullanmaya başlayabilirsin.

Öncelikle teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Kasa konusunda gerçekten zevksizim. :D Çünkü kasayı sadece bir metal yığını olarak görüyorum. Elbette böyle durum böyle değil ama bir kasaya 300+ para vermek bana koyuyor. Hatta elimde olsa hurdacıdan alacağım.:LOL: Neyse lafı uzatmak istemiyorum. Asıl merak ettiğim aldığım kasa siteme uyumlu olur mu, soğutmada sıkıntı çıkarır mı?

Kardesim en son cikan islemciyi alsana 2 senelik islemci o. Asil yenisi bu sene cikiyor onu al derim.
Kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim. Bahsini ettiğin işlemci modeli hangisi ? Beşinci nesilden mi ? Çok fiyat farkı olur mu ?

Evet doğru söylüyorsunuz. Kasa olarak sizin tavsiyenize uyacağım. Fiyatı gayet makul. Benim kafamı 600w karıştırdı genellikle gtx970 sistem tavsiyelerinde 650 ya da daha fazlasını kullanmışlar. 600w yeterli olur mu?

Fiyat farkı olacağını düşünmüştüm fakat 4770 ile 4790 arasında fiyat farkı yokmuş. (y) Tavsiyenize uyacağım. İşlemci için şimdilik stok soğutucu yeterli olmaz mı ? Overclock daha sonra düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı