i7 4770K + Z97 PC Mate veya i5 4690 + Z97 Gaming 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Şenol YILDIRIM

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sizden istediğim İ7 4770k işlemci alıp Anakartı Z97 PC Mate yapmam mı yoksa İ5 4690 İşlemci alıp MSI Z97 Gaming 5 Anakart tecih etmem mi? Diğer parçalar kesin alınacak olan parçalardır lütfen beni kararsız bırakmayın o konuda kararım kesin. Ben bu sistem yüzünden hayali sistem toplama diye Ban yedim. %100 alıcağım sistemi soruyorum 2.500-2.700 liraya hayali sistem kurmak için gelip burada zaman kaybetmeye çok meraklı değilim. Sistem kesin alınacaktır sadece İşlemci ve Anakart için tavsiyeniz nedir teşekkürler.

1.Tercih.jpg
Tercih 2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
4770K veya 4790K alabilirseniz ileride parça değişimi yaptığınızda sorun çıkarmayacaktır.

Sistemlerin ikisi de uyumlu. Fakat bütçeniz var ise i7 4790k almanızda fayda var.

Sistemlerin ikisi de uyumlu. Fakat bütçeniz var ise i7 4790k almanızda fayda var.

Z97 Gaming 5 üzerine mi demek istiyorsunuz? Şuan bütçem 2.700 lira. Ana kart ile i7 alamıyorum malesef. Ama ileride bu anakartın üzerine i7 alabilirim. O yüzden çok kararsızım. Üstelik r9 280x crossfire da yapabilirim bütçem tekrar el verdiğinde. Bu yüzden Anakartı seçmem gerek değil mi?

@Akif İstemeden rahatsız ediyorum sizi özür dilerim. Zahmet olmazsa bu konuda sizinde fikrinizi almak istiyorum. İşlemci, yonga vesaire uyuyumluluk bunlara çok yabancıyım. İki tercih hakkım var. MSI Z97 Gaming 5 Ana kartı + i5 4690 İşlemci. İkinci tercihim İ7 4770K + Z97 PC Mate Anakartı. Uyumluluk olarak sizin belirteceğiniz 300TL'ye kadar bir anakart var ise onu dahil ederim. Z97 PC Mate'yi çok kişi sistemine aldığı için ezbere bir tercih açıkçası. O yüzden sizin fikrinizi almak istiyorum. Bu anakart ileride ekran kartını 2X kullanmama ve i7 işlemci aldığımda Z97 Gaming 5 gibi aynı performansı verir mi ve destekler mi?

Overclock yapıp yapmayacağınıza bağlı olan bir tercih. Yapmayacaksanız i7 4690 ve H97M-Plus tercih edin. Eğer yapacaksanız elbette ki i7 4770K ve Z97 PC Mate ancak i7 4770K yerine 4790K almanız daha doğru olacaktır.

İki anakart arasında performans farkınız olmayacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı