i7 4790 İşlemci Isınma Sorunu

sinirlisinek

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Zabıta
Merhaba arkadaşlar, kullandığım işlemci soğutucu sanırım stok fanla aynı gibi. Görüntüsü iyi olduğundan almıştım fakat, oyunlarda 85 dereceleri görüyor. Endişelenmeye başladım, oyun oynayamıyorum. MSI gaming app'ten gaming moda aldım. Daha O.C moda hiç almadım. Tavsiyeniz nedir?

Merhaba arkadaşlar, kullandığım işlemci soğutucu sanırım stok fanla aynı gibi. Görüntüsü iyi olduğundan almıştım fakat, oyunlarda 85 dereceleri görüyor. Endişelenmeye başladım, oyun oynayamıyorum. MSI gaming app'ten gaming moda aldım. Daha O.C moda hiç almadım. Tavsiyeniz nedir?

İşlemcinin ısındığını düşünüyorsan, işlemci soğutucusunu temizlemeni tavsiye ederim. Bir de termal macunu yenileyebilirsin, belki sıcaklığı düşürebilir. Eğer işe yaramazsa, CPU soğutucusunu değiştirmeni tavsiye ederim.

Sistemi toplayalı 1 ay bile olmadı, macunu falan yeni. Düzgün az bir şekilde dikkatlice sürüp yaptım montajını. Boşta 35 derece civarı sorun yok fakat oyunları yüksek grafik ayarı yapınca sıkıntı. Sanırım sırf görüntüsüne aldanıp boşuna para vermişim bu işlemci soğutucuya.

Hocam gaming app zaten ekran kartı oc programı. Bu program kapalıyken kart zaten gamin mod frekansında çalışır. Bu programın espirisi oc modda fan ayarlarını arttırmasıdır. Oc mod kullanmanız ekran kartına binen yükü ve dolayısıyla sıcaklığı, ekran kartının ısınması da tüm kasayı etkileyecektir. Büyük ihtimalle kasanızın hava sürkilasyonu iyi değil. Tabi aldığınız soğutucu da iyi olmayabilir. İsmi nedir?

Thermaltake MeOrb Ultra Slim İşlemci Soğutucu, kasa hava akışında sorun olduğunu sanmıyorum. 3 adet fan var. Önde, üstte ve arkada.

Thermaltake MeOrb Ultra Slim İşlemci Soğutucu, kasa hava akışında sorun olduğunu sanmıyorum. 3 adet fan var. Önde, üstte ve arkada.
Hocam soğutucunuz pekte tercih edilmeyen bir model. Bence almadan önce forumda bir konu açsanız iyiydi. Belki iyi monte edilmemiştir, dengeli sıkılmamıştır vidalar. Neyse artık. Geçmiş olsun.

Hocam kasa fanlarının doğru yöne baktığından emin misiniz? Eğer yanlış ise hava akışı bozulmuş olabilir ve bu yüzden işlemciniz ısınıyor olabilir. Soğutucu gözüme pek tekin gözükmedi, soğutucuyu değiştirin derim.

Soğutucunuz fiyatına bunu alabilirsiniz:COOLER MASTER HYPER T4 775/1155/1156/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Kasa fanlarıyla zaten hiç oynamadım. Zalman Z11 Neo, kendi üzerindeki fanlar. Yeni bir soğutucu alıcam sanırım.
Hocam düzgün yerleşmiş olma ihtimali yok mudur? Şayet öyle bir şey olduysa hayal kırıklığı olur. Ben 4770 kullanıyorum stok fanla, eskiden 75 i geçmezdi, fan bacağının 1 tanesi kırılmış şimdi 82 ye kadar olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı