i7 4790 işlemci RTX 2080 Ti'ı besleyebilir mi?

Peki ekran kartına bu kadar para vermek yerine 2070 alıp yanına da yeni nesil anakart-islemci-RAM alsan daha mantıklı olmaz mı?

Ryzen 3600 veya 9.nesil bir i5, 4790'ı her konuda tokatlar. DDR4 de cabası.
değiştirsem anakart işlemci ram işletim sistemini nasıl yapabilirim orjinal windows 8,1 dvd almıştım suan windows 10 1909 sürümünde ?

10-15 TL'ye Win10 kodları satılıyor. Daha önce laptopuma almıştım, sorun çıkmadı.

Kendim aktif olarak kullandığım kasamda da Win10 kurulu. Microsoft sitesinden orijinal olarak indirmiştim. Herhangi bir şekilde aktif etmedim, hala öyle deneme sürümü olarak duruyor. 5-6 aydır hiçbir sorun yaşamadım. Sadece sağ altta "Deneme sürümü" vs. vs. saydam bir yazı var o kadar. Rahatsız etmiyor.

Samsung 590D modeli 1MS ve Freesync. Aynı şekilde BenQ ve AOC markalarında da var. Tabi 4K alıp TN panel kullanmak ne kadar cezbeder orasını bilemem. Ben şahsen oyun için de olsa 5MS IPS paneli tercih ederim 4K için.

O 1ms argümanlarına inanmayın. Input lag değerinden bahseden yok zaten.
Artık 1ms GTG olan TN panellerde bile ULMB kullanıyor markalar sadece ghosting belli olmasın diye.

Açıkçası 75hz bile olsa çok fark ediyor.
Açıkçası yüksek tazeleme oranı benim için çok daha önemli. Zira 2k 144hz monitörler 4k 60hz monitörlerden çok pahalı.

10-15 TL'ye Win10 kodları satılıyor. Daha önce laptopuma almıştım, sorun çıkmadı.

Kendim aktif olarak kullandığım kasamda da Win10 kurulu. Microsoft sitesinden orijinal olarak indirmiştim. Herhangi bir şekilde aktif etmedim, hala öyle deneme sürümü olarak duruyor. 5-6 aydır hiçbir sorun yaşamadım. Sadece sağ altta "Deneme sürümü" vs. vs. saydam bir yazı var o kadar. Rahatsız etmiyor.

arkadaşlar dusundum böyle bir sistem karar verdim acaba iyim
Intel Core i7 9700K 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 1151 14nm İşlemci | ITOPYA
bunları alcam bide monitor dusunuyorum işlemcide yoksa amd işlemcimi seçmem gerekir suan soğutucu colar master hyp 212 evo amd son işlemcisine geçersem soğutucu uyumsuz olcak oda değişecek

Sistem:
  • i7 4790 işlemci
  • 12 GB 1600 MHz bellek
  • 1TB HDDD ve 120GB SDD (orijinal Windows 10 kurulu)
  • Gigabyte Z97P-D3 anakart
  • CX750 Corsair PSU
  • ASUS RX570 4 GB
RTX 2080 Ti almayı planlıyorum, 2K-4K gibi yüksek çözünürlükte FPS artışı ya da darboğaz gibi sorunlar yaşar mıyım?
Muhakkak darboğaz olacaktır fakat sonuç itibari ile 4K çözünürlükte kullanacaksanız sorun olacağını düşünmüyorum. 👍

@emrah0755
Tam bütçe ne kadar? Bunların yanına 2070 SUPER güzel gider. Bütçe yetmezse işlemciyi 9600K'ya düşürüp ekran kartını bir tık ittir derim.
Tam butceyi bende bilmiyorum belli degil cunku yukselebilir dusebilir ondan boyle dedim 😂 amacim su islemci anakart ram filan tam guncel tutup bir sure rx570 ilerleyecem 1080p de cok zaman kaybetmeden 4k yada 2k da canavar kart getirmek monitorde 60hz 4k monitor eklemek istiyorum displayport dan filan 60hz ustunde cikis yakalamak amacim karti aldiktan sonra

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı