i7 4790 + RTX 2060 darboğaz olur mu?

Peki hangi sitelerin kesinliği var ona bakalım link verin.
Sitelerin yoktur kullanım videolarının vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:)

Kardeşim bak uğraşmaman için özet geçeceğim. Bu arkadaş diyor ki elindeki sistemi bırakacakmış arkadaş AMD R3 1200 sistem toplayacakmış. Yeni anakart, işlemci, RAM aldırtacak adama. Üstelik i7 4790 ile mukayese dahi edilemeyecek bir işlemci. Niye sence? Çünkü AMD. 😀 Uğraşma boşver. Konu sahibi arkadaş doğru bilgiyi aldı zaten.

4790 overclock olmuyor malesef. Kullandığı 4790K değil arkadaşın.

1.png

Kardeşim bak uğraşmaman için özet geçeceğim. Bu arkadaş diyor ki elindeki sistemi bırakacakmış arkadaş AMD R3 1200 sistem toplayacakmış. Yeni anakart, işlemci, RAM aldırtacak adama. Üstelik i7 4790 ile mukayese dahi edilemeyecek bir işlemci. Niye sence? Çünkü AMD. 😀 Uğraşma boşver. Konu sahibi arkadaş doğru bilgiyi aldı zaten.
Haklısınız doğru bilgiyi almıştır siz sizteminizi sakın yenilemeyin olur mu? Sadece yeni çıkan ekran kartını takın ne de olsa oyunlarda sadece grafik gelişir siz bilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteler ajanslar halinde çalışıyorlar kimileri. Videodaki gibi sadece Fortnite denemiyorlar, işlemciyi yoğun kullanan oyunlar, ekran kartını ve RAM'i yoğun kullanan oyunlar farklı farklı. Peki Fortnite bunların hepsini dengeli mi kullanıyor diyebilir miyiz? Sadece bir oyundan yola çıkabilir miyiz? Bana göre hayır.
Cümlemi dikkatli okumamışsınız. Eğer işlemcisinin OC kilidi açık ise, %15 bir OC ile bu oran %9'lara düşüyor. Yüzde 10 nun altında bir oran dar boğaz olarak piyasada kabul edilmiyor dikkate alınmıyor diyelim.

Bu siteler ajanslar halinde çalışıyorlar kimileri. Vİdeodaki gibi sadece fortnite denemiyorlar, işlemciyi yoğun kullanan oyunlar, ekran kartını ve ram i yoğun kullanan oyunlar farklı farklı. Peki Fortnite bunların hepsini dengeli mi kullanıyor diyebilir miyiz ? Sadece bir oyundan yola çıkabilirmiyiz ? Bana göre hayır.
Oyunlardan tabi ki yola çıkılmaz ben ilk karşıma çıkan videoyu izlemeden attım çünkü içeriğini tahmin ediyorum şuan izliyorum ve dar boğaz var.
Bu siteler ajanslar halinde çalışıyorlar kimileri. Vİdeodaki gibi sadece fortnite denemiyorlar, işlemciyi yoğun kullanan oyunlar, ekran kartını ve ram i yoğun kullanan oyunlar farklı farklı. Peki Fortnite bunların hepsini dengeli mi kullanıyor diyebilir miyiz ? Sadece bir oyundan yola çıkabilirmiyiz ? Bana göre hayır.

Cümlemi dikkatli okumamışsınız. Eğer işlemcisinin OC kilidi açık ise, %15 bir OC ile bu oran %9 lara düşüyor. yüzde 10 nun altında bir oran dar boğaz olarak piyasada kabul edilmiyor dikkate alınmıyor diyelim.
RTX 2070'e yolu var diyorsunuz O.C ile ben cevap vermek istedim bu arada o işlemciyi 4790K'yı 5 GHZ yaparsanız rahat besler 1080p de.

Bu siteler ajanslar halinde çalışıyorlar kimileri. Videodaki gibi sadece Fortnite denemiyorlar, işlemciyi yoğun kullanan oyunlar, ekran kartını ve RAM'i yoğun kullanan oyunlar farklı farklı. Peki Fortnite bunların hepsini dengeli mi kullanıyor diyebilir miyiz? Sadece bir oyundan yola çıkabilir miyiz? Bana göre hayır.

Cümlemi dikkatli okumamışsınız. Eğer işlemcisinin OC kilidi açık ise, %15 bir OC ile bu oran %9'lara düşüyor. Yüzde 10 nun altında bir oran dar boğaz olarak piyasada kabul edilmiyor dikkate alınmıyor diyelim.
OC ne veya açık olduğunu nasıl anlicaz?

OC kanki ne veya açık olduğunu nasıl anlicaz.

4790 yerine 4790K kullansaydın ve anakartında Z97 çipsetli olsaydı ayrıca iyi bir işlemci soğutucun da olsaydı işlemci hızını 4.2-4.5 GHz'e çekerek kurtarabilirdin RTX 2060'lı sistemini. Ama maalesef öyle bir şansın yok.

Oyunlardan tabi ki yola çıkılmaz ben ilk karşıma çıkan videoyu izlemeden attım çünkü içeriğini tahmin ediyorum şuan izliyorum ve dar boğaz var.

RTX 2070'e yolu var diyorsunuz O.C ile ben cevap vermek istedim bu arada o işlemciyi 4790K'yı 5 GHZ yaparsanız rahat besler 1080p de.
Ben sitenin yalancısıyım. default olarak sistem bir araya getirildiğinde 4790k ve RTX 2060 %12 lik bir dar boğaz getiriyor. Bu o kadar da ciddi bir oran değil. Bırakın daha önce iddia ettiğim %15 OC yi %10 luk bir hız aşırtma bile bu sorunu ortadan kaldıracağı kanaatindeyim. Şu durumda OC ye bile gerek duymam.

Yeni konular

Geri
Yukarı