i7 4790 sistem mavi ekran

serdardnc

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

bilgisayarımı sürekli akşamdan akşama açan biriyim ve bilgisayarımı ilk açtığımda hep mavi ekran hatası veriyor ve her seferinde farklı hatalar verip duruyor bu konuda C:\Windows\Minidump altındaki dosyayı kayıt ettim yardımcı olabilecek kimse varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Not: RAM'lar memtest prorgamı ile test edilmiştir.

Sistem özelliklerim:
İŞLEMCİ: Intel Core i7 4790 Soket 1150 3.6GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
ANAKART: MSI Z97 Gaming 3 Intel Z97 3200MHz(OC) DDR3 LGA1150 ATX Anakart
RAM: Corsair 16 GB (2x8 GB) Vengeance 1866 MHz DDR3 CL9 RAM)
EKRAN KARTI: MSI GeForce GTX1070 GAMING Z 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
HARDDİSK: Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD + 1TB HDD WESTERN DİGİTAL
SIVI SOĞUTMA: Corsair Hydro H115i 280Mm Yüksek Performanslı Sıvı Soğutma Kiti
GÜÇ KAYNAĞI: Xigmatek vector s serisi 80plus 1050w silver güç kaynaği
KASA: Thermaltake chaser mk-i full tower kasa

121218-4531-01.dmp — RGhost — файлообменник

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncel ise Nvidia sürücü olarak eski bir sürüm deneyebilirsin. Bende de yapıyordu böyle bir şey zamanında.
Her yolu denedim ama bir çözüm bulamadım hatta anakart işlemci ve ram değiştim gene durum aynı bir tek power supplyn kaldı onu değişmedim kafa durdu artık eğer gene çözemezsem mecbur bunlarıda çöpe atıp tekrar sistem kurmam gerekecek.

Hepsini değiştirmek yerine tek tek denemek daha iyi olurdu.
Denedim hocam onuda uzay montaj denedim acaba bir problem mi oluyor dış kasadan filan diye en sonunda delirtti parçaları değişmeye başladım durum gene aynı mavi ekran sonrası sistem geliyor çok stabil çalışıyor hani ama ilk açılıştı bunu yapması adamı delirtiyor. Ayrıca pc yi şimdi kapatayım 5 dk sonra açayım problem yok böyle bi 10 saat ara verirsem bu sorunu yapıyor, ne yaptıysam çözemedim aylardır olan bir durum artık canıma tak etti aklınıza gelen bir durum varya veya windows 7 filan mı kullansam onda daha az hata veriyordur açıkçası.

Sorunun donanımsal olma ihtimali hala yüksek. PSU hariç her şeyi değiştirdeyseniz onu da bir deneyin derim. Arkadaşınızda falan yok mu deneme amaçlı alıp test edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı