Çözüldü i7 4790 Sistemde mavi ekran hatasi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yavuzsaka

Kilopat
Daha fazla  
Bu aralar sık sık mavi ekran hatası alıyorum. Sistemim:

Windows 10 Pro.
Intel i7 4790.
12 GB RAM.
Aerocool Strike-X 600W 80+ Bronze.
Seagate 1 TB HDD.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
1) BIOS güncel değil. BIOS'un en güncel sürümünü indirmek için aşağıdaki linke gidebilirsiniz.
Link: Destek: H81M-P33 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

2)Aşağıda vermiş olduğum rehbere göre CMD ekranına verilen komutu oradaki adımlara göre yazın. Daha sonra CMD işlemi bitirince o ekranın fotoğrafını paylaşın.
Link: Bilgisayarda SYS dosyaları eksikliği nedenli alınan Mavi Ekranlar #1

3) Easy Anti Cheat yazılımını kaldırın. Oyunumu nasıl oynarım diye soracak olursanız çok basit. Kaldırdıktan sonra tekrar kuracaksınız.

4) partmgr.sys yani Partition Manager sorun çıkarmış. Denildiği gibi disklerinize sağlık taraması yapmanız şart.

5) Memory Corruption hatası da var ama yok gibi. Onu da denildiği gibi Memtest 86 ile taratmanız gerek. Gerekli rehber videosu aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6) Oyuncu ürünleriniz varsa driver yükleyebilirsiniz. Oyuncu kulaklık, mouse veya klavye gibi ürünler oyuncu ürünleriyse driver gerekebiliyor.

Gözüme başka çarpan başka şey yok. Yine mavi ekran alırsanız yeni minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.
HD Sentinel ile diskinizin sağlığına bakar mısınız? EasyAntiCheat de sorun çıkartmış, silebilirsiniz. Bilgisayara bağlı klavye mouse gibi aksesuarlarınızı sökün ve deneyin. Bundan emin değilim ama deneyin. Windows dosyalarını düzeltmek için DISM aracını kullnaabilirsiniz.
Memtest86 testi de yapın.

Son düzenleme:
1) BIOS güncel değil. BIOS'un en güncel sürümünü indirmek için aşağıdaki linke gidebilirsiniz.
Link: Destek: H81M-P33 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

2)Aşağıda vermiş olduğum rehbere göre CMD ekranına verilen komutu oradaki adımlara göre yazın. Daha sonra CMD işlemi bitirince o ekranın fotoğrafını paylaşın.
Link: Bilgisayarda SYS dosyaları eksikliği nedenli alınan Mavi Ekranlar #1

3) Easy Anti Cheat yazılımını kaldırın. Oyunumu nasıl oynarım diye soracak olursanız çok basit. Kaldırdıktan sonra tekrar kuracaksınız.

4) partmgr.sys yani Partition Manager sorun çıkarmış. Denildiği gibi disklerinize sağlık taraması yapmanız şart.

5) Memory Corruption hatası da var ama yok gibi. Onu da denildiği gibi Memtest 86 ile taratmanız gerek. Gerekli rehber videosu aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6) Oyuncu ürünleriniz varsa driver yükleyebilirsiniz. Oyuncu kulaklık, mouse veya klavye gibi ürünler oyuncu ürünleriyse driver gerekebiliyor.

Gözüme başka çarpan başka şey yok. Yine mavi ekran alırsanız yeni minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz.

Çözüm
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Tüm bahsedilenleri yaptım. Şuanlık bir sıkıntı yok gibi duruyor. Bu arada işletim sisteminin kurulu olduğu depolama biriminin sağlığı son derece iyi ancak diğer depolama biriminin sağlığı %98 gözüküyor.

Adsız.png

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Tüm bahsedilenleri yaptım. Şuanlık bir sıkıntı yok gibi duruyor. Bu arada işletim sisteminin kurulu olduğu depolama biriminin sağlığı son derece iyi ancak diğer depolama biriminin sağlığı %98 gözüküyor.

Eki Görüntüle 656847
İsterseniz Memtest86 testi de yapabilirsiniz fakat çok gerekli olduğunu sanmıyorum. Bu arada yine sorun çıkarsa yeni bir konuda yeni minidump dosyalarınızla açabilirsiniz. Eskilerini silin bence. Sonra karıştırabilirsiniz. Bu dosyalardaki tüm hataları belirttim. Dünden beri sorun yoksa daha olacağını sanmam. Dünden beri vermedi bu arada değil mi?

Dün akşam açık bırakmıştım indirme için ona rağmen bir sıkıntı yok gibi duruyor. Memtest86 testide bol vakitimin olduğu zamanda yapacaktım. Açıkcası daha önce de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü zaman olmadı. Yakın bir zamanda ram almıştım o sebeple yapmayı düşünüyorum. Minidump dosylarını silmiştim. Çok teşekkürler tekrardan yardımlar için.

Geri
Yukarı