i7 4790 Sistem

Uyumluluk sorunu anakartla olabilir. Fakat benim bu konuda fazla bir bilgim yok. Ama önerebileceğim bir işlemci olarak bu gün işten gelirken bunu aldım. Fiyatı 684 TL araştırdığım mağazalar arasında en ucuzu buradaydı. Çarpan kilidi açık dolayısıyla hızaşırtma ile 3.5 ghz den 4.00 ghz ye kolaylıkla çıkabiliyor. Önceden önerdiğim MSI Gaming 5 anakart ile de uyumlu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk sorunu anakartla olabilir. Fakat benim bu konuda fazla bir bilgim yok. Ama önerebileceğim bir işlemci olarak bu gün işten gelirken bunu aldım. Fiyatı 484 TL araştırdığım mağazalar arasında en ucuzu buradaydı. Çarpan kilidi açık dolayısıyla hızaşırtma ile 3.5 ghz den 4.00 ghz ye kolaylıkla çıkabiliyor. Önceden önerdiğim MSI Gaming 5 anakart ile de uyumlu.
Fiyatı 684 lira görünüyor? Ben de bu işlemciyi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
peki anladım onun haricinde sistem nasıl bir sorun olur mu bileşenler arası ? psu ve kasa öneriniz var mı ? Güncel hali böyle psu yeterli midir ?
Kasayı SPEC-01 modeli ile değiştirirsen daha iyi olacaktır, kasalar aynı sadece güç kaynağı öbüründe 550W. Bu sistem için yeterlidir. Ve bu sisteme AMD değil İntel tabanlı toplamanızı tavsiye ederim. İntel daha performans sağlar gerek 22nm'si gerek soket sayısı olarak.

Eğer bütçen izin veriyorsa İ7 4790K almanı öneririm. Daha ucuz alt model olarak İ5 4690K al. Sonuç olarak uzun ömürlü olsun istiyorsan K serisi almalısın. İstediğin zaman ya da sistem eskidiğinde hızaşırtma yapabilirsin böylece.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı