i7 4790 Sistemde GTA 4 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 8.1

KaanPasha

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi en düşük ayarlara getirmediğim sürece oyun oynanmayacak derecede kasıyor.
Sistem özelliklerim:
Intel Core i7 4790 3.60GHz
8 GB RAM.
Windows 8.1
Ekran kartı GT 730.
Hatırlıyorum eskiden oynadığımda hiç problem yoktu akıyordu oyun. Ama Steam versiyonu oynanmıyor.
Oyunu akıcı hale getirmek için ne yapabilirim?

Hocam benim kullandığım çözümü yazıyorum size. Commandline dosyasının yedeğini alın. Yeni dosya açıp adını commandline yapın ve aşağıdakileri içine atın oyun dosyasına atın. Ve deneyin olmazsa kendi dosyanızı geri koyarsınız. Bende çok daha iyi oldu tabii grafik ayarlarıyla da oynayın sonrasında. Oyunun orjinali sahtesinden daha fazla optimizasyon sorunu yaşatıyor.

-Memrestrict 699145600.
-Availablevidmem 44.4
-Noprecache
-Fullscreen

Hocam benim kullandığım çözümü yazıyorum size. Commandline dosyasının yedeğini alın. Yeni dosya açıp adını commandline yapın ve aşağıdakileri içine atın oyun dosyasına atın. Ve deneyin olmazsa kendi dosyanızı geri koyarsınız. Bende çok daha iyi oldu tabii grafik ayarlarıyla da oynayın sonrasında. Oyunun orjinali sahtesinden daha fazla optimizasyon sorunu yaşatıyor.

-Memrestrict 699145600.
-Availablevidmem 44.4
-Noprecache
-Fullscreen

Teşekkürler tavsiyenizi deneyeceğim.
1.0.8.0 Patch'ini yap.

Orijinal oyunda patch gibi bir şeyle uğraşıldığını bilmiyordum, tavsiyeniz için teşekkürler deneyeceğim.

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi en düşük ayarlara getirmediğim sürece oyun oynanmayacak derecede kasıyor.
Sistem özelliklerim:
Intel Core i7 4790 3.60GHz
8 GB RAM.
Windows 8.1
Ekran kartı GT 730.
Hatırlıyorum eskiden oynadığımda hiç problem yoktu akıyordu oyun. Ama Steam versiyonu oynanmıyor.
Oyunu akıcı hale getirmek için ne yapabilirim?
Klasik GTA4. Hangi sistemde uyumlu çalışacağı belli olmayan bir oyun. Efsane ama optimizasyonu çok kötü. Zamanında az kendine sistem toplatmadı. Diyeceğim şey çözünürlük düşürün veya grafik ayarlarını kısıp V-sync'yi kapatın. Son olarak i7 4790 gibi bir canavara niye GT730. Yanlış anlamayın da kısa sürede yeni bir ekran kartı alırsanız en iyisi o olur.

Klasik GTA4. hangi sistemde uyumlu çalışacağı belli olmayan bir oyun. Efsane ama optimizasyonu çok kötü. Zamanında az kendine sistem toplatmadı. Diyeceğim şey çözünürlük düşürün veya grafik ayarlarını kısıp V-Sync'yi kapatın. Son olarak i7 4790 gibi bir canavara niye GT730. yanlış anlamayın da kısa sürede yeni bir ekran kartı alırsanız en iyisi o olur.

Bilgisayarı aldığım zaman çok fazla bir bilgim yoktu o yüzden bende hazır sistem aldım.
Yazın dolar ve PC fiyatları düşerse yeni bir PC alabilirim.
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Anlamadığım bir şekilde doku kalitesini yüksek yapıp diğer her şeyi düşürünce ortalama 50 FPS alıyorum. Oyun bana göre akıcı şu an ya da benim gözlerim düşük FPS almaya alıştı bilmiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı