i7 4790 sistemde Windows sürümü güncellerken mavi ekran hatası

Evga

Hectopat
Daha fazla  
Selamın aleyküm, forumda yeniyim arkadaşlar. Sistemim i7 4790, anakartım MSI H97 GAMING 3, Windows 10 sürüm 2004 yüklerken mavi ekran hatası alıyorum. Güncellemeleri yüklerken otomatik format sırasında, açılışta mavi ekran alıyorum. Güncellemeleri kapatıyorum, bu sefer güncellemeleri kapanmış Windows güvenlik açısında iyi degil sanırım. Sürüm 1909'a döndüm şimdilik sorun yok ama Windows'u sürüm yükseltemiyorum yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekran aldıysanız:

Sürüm 1909'a döndüm şimdilik sorun yok ama Windows'u sürüm yükseltemiyorum yardım edin.
Nasıl yükseltemiyorsunuz?
Bir flasha 2004 veya 20H2 kurarak temiz kurulum yapın.

Mavi ekran aldıysanız:

Öncelikle dediginizi yaptım ama temiz kurulumda yapsam pc açıldıktan sonra mavi ekran veriyor uptade çalısınca uptade büyük ihtimal bir driver yüklerken yapıyor uptadeyi full kapatıp kendim elle driverları eksiksiz yükledim chipset anakart ses lan ekran kartı aklınıza gelebilecek hepsini ama ne zaman uptade açınca böyle yapıyor

Windows sürümünüz çok eski. 19H1 kullanıyorsunuz. 20H2 ISO dosyası ile temiz kurulum yapın ve Intel çipset sürücüsünü ve Intel MME kurmayın. Windows Update ile halledersiniz zaten.

Güncel ISO dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Windows sürümünüz çok eski. 19H1 kullanıyorsunuz. 20H2 ISO dosyası ile temiz kurulum yapın ve Intel çipset sürücüsünü ve Intel MME kurmayın. Windows Update ile halledersiniz zaten.

hocam iyide windows uptade otomatik kuruyor engelleyemiyorum format atarken modemi kapatıyorum ozaman uptade çalısmıyor ama uptade yaparken içinde yüklüyor o intel zıkkımını engel olamıyorum seçemiyorum ben zaten inteli kurmadanda deneme yaptım uptade otomatik kuruyor uptadeyi full kapattım inteli kendim yükledim gene aynı problem mavi ekran sürüm 2004 kurdugumda hep bu lanet mavi ekran
kendim kuruyorum gene mavi ekran
uptade kuruyor engel olamıyorum gene mavi ekran

hocam yaptıklarımı tekrarlayım daha anlaşılır biçimde
sıfır temiz kurulum yapmayı defalarca denedim tabiki
intel için windows uptade kapatıp denedigimde anakartın sitesinden en güncel chipset indirip mavi ekran aldım terar format attım bu sefer intelin sitesinden indirdim kurdum ama ne zamn windows uptade açsam gene kuruyor o inteli engel olamıyorum otomatik kuruyor uptade kapalı kullanmayıda ben sevmiyorum işlemcim o kadar eski degil ama neden böyle yapıyor emin degilim
sorunu çözebilen yok mu koca forumda
Mavi ekran aldıysanız:

ab yapacak birşey yok mu ya

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı