i7 4790 sistemde Windows 11'e geçilmeli mi?

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı Windows 11'e yükseltmek istiyorum. Çok oyun oynayan birisiyim. FPS benim için oldukça önemli. Windows 11'e geçsem çok performans kaybı yaşar mıyım CS:GO gibi oyunlarda? Örnek olarak CS:GO'da 300 FPS rahat alabiliyorum ne kadar performans artışı yaşarım veya ne kadar performans kaybederim?
Sistem özelliklerim:
i7 4790 işlemci.
MSI RX 570 ekran kartı (8 GB)
12 GB RAM.

Buradaki post sayesinde kendi elinizle test ederek anlayabilirsiniz.

Buradaki post sayesinde kendi elinizle test ederek anlayabilirsiniz.
Hocam sorun Windows 11 kaldırıp kaldırmayacağı değil , bilgisayarımın çok rahatlıkla kaldıracağını biliyorum , sorum şu ''oyunlarda performans artışı veya kaybı yaşar mıyım , ne kadar yaşarım?''

Hocam sorun Windows 11 kaldırıp kaldırmayacağı değil, bilgisayarımın çok rahatlıkla kaldıracağını biliyorum, sorum şu "oyunlarda performans artışı veya kaybı yaşar mıyım, ne kadar yaşarım?"

Benim sistemde; i5 9400 - GTX 980 ve 12 GB RAM var. Windows 10'dan 11e geçtiğimde çok büyük bir FPS kaybı yaşamadım sadece Valorant testi yaptım onda da 200-170'lere kadar inen FPS Windows 11'de 130 120'ye kadar düştü. Belki problem bendedir sadece gördüklerimi söylemek istedim.

Windows 10 halen yeterli Windows 7 bile kullanan var Windows 11 güzel fakat gereksiz bir yükseltme olacağını düşünüyorum.

Geçebilirsiniz. Muhtemelen bu sistemde SSD vardır. (benden ve 3 5 kişiden başka SSD'si olmayan kalmadı.) SSD varsa geçmemeniz için sebep yok. Sadece bazı göze fazla batmayan hatalar sizi rahatsız edebilir.

Benim sistemde; i5 9400 - GTX 980 ve 12 GB RAM var. Windows 10'dan 11e geçtiğimde çok büyük bir FPS kaybı yaşamadım sadece Valorant testi yaptım onda da 200-170'lere kadar inen FPS Windows 11'de 130 120'ye kadar düştü. Belki problem bendedir sadece gördüklerimi söylemek istedim.

Windows 10 halen yeterli Windows 7 bile kullanan var Windows 11 güzel fakat gereksiz bir yükseltme olacağını düşünüyorum.
Hocam peki kasma hissi tarzı bir şey hissediyor musunuz ?

Geri
Yukarı