i7-4790 Sisteme 5.000 TL anakart, RAM ve ekran kartı önerisi

Eren78911

Femtopat
Daha fazla  
Intel i7 4790 3.6 işlemcim var. Bu işlemciyi değiştirmeden buna uygun anakart, ekran kartı ve RAM arıyorum. Pek bir bilgim olmadığı için buraya yazdım. En son çıkan oyunları kaldırabilecek bir PC toplamak istiyorum. İşlemci değişmeden mümkün müdür? İşlemcim günümüz için eski mi ve değiştirilmesi mi lazım? Bütçem 5.000 civarı, belki biraz üstüne çıkabilirim? Sizce ne yapmalıyım?

Elinde ki parçaları satıp 6000 tl'ye daha iyi ve güncel bir sistem toplayabilirsin. Sistem önerisi almak için yeni konu açıp yardım alabilirsin.

DDR3 32 GB'li sistem vardı. W7 ve W 10'da 3D tasarım yaparken acayip kasıyordu. Ya 5 senenin yazılımlarıyla çalış ya da güncel oyun yazılım vb istiyorsan güncel sistemlerle tanış.

Ahanda! Ben de aynı işlemciyi kullanıyorum. ECS H81H3-M7 (V: 1.0) anakart ile beraber. Galaxy GT 730 ve 8GB Crucial 1600 Mhz RAM, Casper FSP250-50HMN ile beraber. WD10EZEX HDD ile beraber.
Niye mi? Çünkü Casper böyle bir configürasyon yapmış. :D
İşlemciye donanım aradığına göre kesin sen de mevcutta böyle bir sistem kullanıyorsun bence. Kader ortağı daha doğrusu sistem ortağı olabiliriz. :)

teşekkürler. elimdeki parçaları ayrı ayrı ya da kasayı komple nereden satabilirim? bir de kendi başıma bir bilgisayar toplamak mı daha mantıklı yoksa itopya vb. bir mağazadan bütçeme uygun hazır bir kasa almak mı.
Bu sisteme o kadar masraf yapmak yerine elindeki işlemciyi sat ve sıfır bir sistem topla.

Hocam DDR3 sisteme para gömmek aşırı mantıksız olur en iyisi o işlemciyi de satıp 6.000 TL'ye DDR4 güzel bir sistem alın.

5.000 TL para varsa eski sisteme yatırım yapmak doğru değil.

İşlemcinizi de satıp, biraz da para koyup 6.000-6.500 TL'ye çok daha iyi sistem alırsınız.

Elinde ki parçaları satıp 6000 tl'ye daha iyi ve güncel bir sistem toplayabilirsin. Sistem önerisi almak için yeni konu açıp yardım alabilirsin.

Geri
Yukarı