İ7 4790 Tabanlı Sistem Toplama

brkgng

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar toplamaya karar verdim ama bu konu hakkında pek fazla bilgim yok onun için sizlere danışmak istedim. Bilgisayarım 8 yıllık artık emekli olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Ben biraz araştırma yaparak bir sistem toplamaya çalıştım ancak tam emin değilim, yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Toplayacağım sisteme monitör dahil 5000 TL verebilirim ancak bu sistemin beni en az 5 yıl götürmesi gerekiyor. Bilgisayarda daha çok oyun oynayacağım (Gta V gibi oyunlar) bunun yanında film izleyip internette de dolaşacağım. Sisteme OC yapmayı düşünmüyorum ki bu konu hakkında pek bilgim de yok.
Öncelikle birkaç parçadan emin değilim;
  1. Anakarttan tam emin değilim sizce bu anakart iyi midir? Başka anakart tavsiyeniz var mı?
  2. Monitör olarak başka monitör tavsiye edicek iseniz lütfen 21.5'' boyutunu geçmesin. Çünkü çift monitör yapmayı düşünüyorum ancak yer sıkıntısı var. Şu anda kullanığım monitör o kadar eski değil onu kullanmak gibi bir planım var.
  3. Bilgisayarın parçalarını alıp kendim birleştirmeyi planlıyorum ancak ilk deneyimim olacak sizce başkasına mı toplatıyım kendim toplayabilir miyim? Bu konu ile ilgili bir sürü rehber var ben yapabileceğimi düşünüyorum ama sizin fikirleriniz nedir?
Adsız.png

Adsız1.png

Bu şekilde 4814 TL ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel sistem.Güç kaynağınızı 700watt a yükseltmeniz halinde daha da güzel olacagını söylerim.Böylede güzel fakat 700watt biraz ileriye dönük.Ha şuan yeterlimi güç kaynagı şimdilik yeterli.Ama ilerisi için 700watt uygun olur.Zaten başka ekran kartı takmıcanız.Yada işlemciyi Hız aşırtma yapma şansınızda yok.Güç kaynagı kaliteli fakat eşşegi saglam kazığa baglamakta fayda var.

Son düzenleme:
Güzel sistem.Güç kaynağınızı 700watt a yükseltmeniz halinde daha da güzel olacagını söylerim.Böylede güzel fakat 700watt biraz ileriye dönük.Ha şuan yeterlimi güç kaynagı şimdilik yeterli.Ama ilerisi için 700watt uygun olur.Zaten başka ekran kartı takmıcanız.Yada işlemciyi Hız aşırtma yapma şansınızda yok.Güç kaynagı kaliteli fakat eşşegi saglam kazığa baglamakta fayda var.
Eğer ileride GTX 970 SLI yapsa bile o güç kaynağı yeter.

Eğer ileride GTX 970 SLI yapsa bile o güç kaynağı yeter.
Yokya aslında Amd 295 2x CF yaptıgında bile o güç kaynagı yeterli gelir.Baya bir anlayan insan var bu forumda.Arkadaş herkez prof burda.Hiç bilgisiz yok.Siz 600watı 600volt mu sanıyorsunuz ne içiyorsunuz söyleyin bu kafayıda bende yapayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı