i7 4790 Tabanlı Sisteme Ekran Kartı Yükseltmesi

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar sistemimde mevcut olan ekran kartım: Zotac 1070 amp Extreme 8 GB. Bunu ikinci el bir GTX 1080 ile değiştirmek istiyorum fakat çekirdek hızı, bellek hızı vs pek anlamıyorum. İnternette de araştırdım fakat pek fazla bir şey bulamadım. Sizce ekran kartımı güncellersem mesela MSI 1080 Gaming X veya Gigabyte 1080 Windforce OC ile gözle görülür bir değişim olur mu mesela 20-30 FPS artar mı? Ti al demeyin 1080 Ti'ler çok pahalı :) Bilen arkadaşlar yorum yaparsa çok memnun olurum teşekkürler.

Sistemim;
i7 4790.
16 GB RAM.

Peki yorumlarınız için teşekkür ederim, ekran kartının hangi özellikleri önemli peki değiştirmeye karar verirsem eğer hangi özelliklerine bakmam gerek? Mesela çekirdek hızı mı hangisi? Bir de eğer 4790k ya geçersem işlemci olarak 1080 daha fazla performans verir mi 1080p ultra ayarlarda?
Ben 2 k veya 4 k da oynar demedim o sistemle. Dedim ki 1080 ve 1080 TI 2 k veya 4 k için öneriliyor. Düzgün okumanı öneririm.
Sizi etiketlemek istemiştim yapamamışım

Yapmayı düşündüğün hiçbir şey şu anki alacağın performansın üzerine değecek bir fark yaratmayacaktır. Eğer gerçekten bir fark istiyorsan köklü değişiliklere gitmen gerekiyor. Mesela o işlemciyi değiştirip DDR4 bir anakart ile RAM almalısın. Böyle bile yapsan çok bir performans artışı elde etmezsin ama en mantıklısı bu olur.

Peki yorumlarınız için teşekkür ederim, ekran kartının hangi özellikleri önemli peki değiştirmeye karar verirsem eğer hangi özelliklerine bakmam gerek? Mesela çekirdek hızı mı hangisi? Bir de eğer 4790k ya geçersem işlemci olarak 1080 daha fazla performans verir mi 1080p ultra ayarlarda?

Sizi etiketlemek istemiştim yapamamışım

Yani 1080 alman sana öyle bir FPS farkı sunmayacak çünkü 1080 P de oyun oynuyorsun. Oynadığın oyun nedir ? Penetrator adlı arkadaşın söylediğini de yapabilirsin bu arada. Ama öyle büyük farklar göreceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı