İ7 4790 ve Asus GTX 970 Strix tabanlı sistem toplama

leuqme

Hectopat
Makaleler
1
Parçalar uyumlu mu? İdare klavye var. Bir de msi gtx970 mi asus 970 mi arasındakı farklar neler? Ssd var.

NbRV4X.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun almana gerek yok. Hyper 212 EVO nun içerisinde var. İşlemciyi de i5 4690K yap. Anakartı da Z97 serisinden bir anakart seç.

Termal macun almana gerek yok. Hyper 212 EVO nun içerisinde var. İşlemciyi de i5 4690K yap. Anakartı da Z97 serisinden bir anakart seç.

Nedenini sorabilir miyim hocam? Dediğiniz modeli aldım ilk sonra 200 lira gibi bir bütçe artınca i7'ye cektim.

Overclock yapılmayan işlemciye overclocklu anakart almışsınız.
En iyisi anakartı msi Z97 Gaming 5 seçip. İşlemciyi 4690K yapmak. İşlemciden tam performans almak istiyorsanız anakartınızın en son sokete sahip olması lazım.
Eğer render almayacaksanız i7 gereksiz. Oyun için ideal olan i5 4460 ve üzeri modellerdir. (bence)

Overclock yapılmayan işlemciye overclocklu anakart almışsınız.
En iyisi anakartı msi Z97 Gaming 5 seçip. İşlemciyi 4690K yapmak. İşlemciden tam performans almak istiyorsanız anakartınızın en son sokete sahip olması lazım.
Eğer render almayacaksanız i7 gereksiz. Oyun için ideal olan i5 4460 ve üzeri modellerdir. (bence)

Render arada alırım. Ben işlemciyi seçerken oc yaparım diye düşündüm yapılmıyormuş demek dediğinizi yaparım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı