I7 4790 ve GTX 1060 Uyumu

Ben i7-4790 ve GTX 1060 6GB'ı 500Watt'lık bir güç kaynağı ile kullanıyorum. Güç kaynağında bir tane 6pinlik güç girişi olması lazım varsa takarsın. Yoksa yeni güç kaynağı almak zorunda kalırsın.

Hocam güç kaynağı modeli: Casper FSP250-50HMN yani 240V bişey kaldırmaz sanıyorum önereceğiniz psu var mıdır ?
Bütçe belirtilirse daha sağlıklı bir öneri yapabiliriz.

O bütçeyle güzel bir güç kaynağı bulman zor. Seninkine baktım 12V girişi 17Amper veriyor bu da 12x17=204Watt demek. Büyük ihtimalle olmaz o güç kaynağı.

Benim tavsiyem şu model ama pahal. Bu model 12Volt kanalı tek ve 38Amper veriyor. O da 456Watt. Bu güç kaynağı iyi. Biraz daha ucuza da bulursun ama onların girişleri ikiye bölünmüş oluyor. Onlarda olabilir ama bu daha sağlam.

FSP HYPER 500 SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

1.jpg

O bütçeyle güzel bir güç kaynağı bulman zor. Seninkine baktım 12V girişi 17Amper veriyor bu da 12x17=204Watt demek. Büyük ihtimalle olmaz o güç kaynağı.

Benim tavsiyem şu model ama pahal. Bu model 12Volt kanalı tek ve 38Amper veriyor. O da 456Watt. Bu güç kaynağı iyi. Biraz daha ucuza da bulursun ama onların girişleri ikiye bölünmüş oluyor. Onlarda olabilir ama bu daha sağlam.

Eki Görüntüle 356702

Eki Görüntüle 356702
Psu konusunda yardımınız için çok teşekkürler hocam. Yalnız ben İnternetten araştırdım biraz, ekran kartı değişimi ile ilgili. Ekran kartını sökerken mandal gibi bir şeyi çekiyor öyle söküyor bende de o zımbırtıdan yok değişim yaparken sorun olur mu? Yani ekran kartı anakart ile uyumlu mudur? Aldıktan sonra sıkıntı çıkmasın diye. Gerekirse bir fotoğrafını atıyım kasanın içinin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı