i7 4790 ve GTX 1070 darboğaz sorunu

Rapid07

Decapat
Bilgisayarıma sizin önerinizle 8 GB daha RAM taktım. Şu an Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. Windows 10'a geçsem performansta çok değişme olur mu? Şuan çok kararsızım, Windows 7'ye çok alıştım. Bir de bu bilgisayarda darboğaz sorunu yaşar mıyım? Parçalar birbirine uyumlu mu, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

Sistem özellikleri:
  • Ekran kartı: GTX 1070
  • İşlemci: i7 4790
  • Anakart: Asus H-97M Plus
  • RAM: Hyperx 16 GB 1600 MHz
  • Power : 600 W 80plus
  • 250 GB Samsung SSD
  • Cooler Master Hyper t4 işlemci soğutucu
Screenshot_2018y-07m-14d-19h-05m-23s-0440.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurman senin yararına olur. Şuan Windows7 için tüm destek kalktı Microsoft tarafında. Ayrıca yeni çıkan tüm yazılımlar Windows10 için tasarlanıp piyasaya sürülüyor. Hem FPS olarak, hem de uyumluluk olarak sorun yaşamamak için son Windows sürümüne geçmelisin.

Sistemi zorlayacak bir oyunda test etme şansınız var mı acaba? Bir de dikey senkronizasyon veya kare hızı limiti açık durumda mı? Demek istediğinizi çok iyi anlıyorum ne kadar da Wolfteam gibi bir oyun da olsa ekran kartının verebileceği en yüksek performansı istiyorsunuz rekabetçi oynanış bakımından.

i7 4790K ile 1070 kullanıyorum. İşlemcinin %50'nin üzerine çıktığını çok nadir görüyorum. Windows 7 kurunca benim PC'de hantallaşıyor. Size tavsiyem acilen Windows 10'a geçmeniz. Ayrıca bence 1709 sürümünü kurup, updateleri kapatın. Ben 1803 de sorunlar yaşadım. Düzelene kadar updateyi de kapattım. Otomatik 1803 olmasın diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı