i7 4790k ve Gtx 1080 Darboğaz Sorunu

Haberbatur

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki pascal mimarili ekran kartları çıkmadan önce bir ton konu vardı darboğaz ile ilgili olarak. Bu konu hakkındaki yorumların birçoğu i5 4690k ve gtx 1080'in darboğaz yapmayacağı hakkında genel bir kanıydı. Şu an itibari ile i5 4690k ve gtx 1080 ekran kartını kullanmaktayım ve bariz bir şekilde darboğaz var. Benim de tamamen yeni bir bilgisayar toplayabilecek bütçem yok. Bu yüzden i7 4790k almayı düşünüyorum.

Şimdi lütfen sadece konu hakkında biligisi olan insanlardan i7 4790k ve gtx 1080 ekran kartının darboğaz meydana gelip gelmeyeceğini sorabilir miyim?

Sıklıkla oynadığım oyunlar Witcher 3 ve battlefield 1.
1080p.

Bilgisayarımı sattım maalesef. Oyunlara veda ettim. Nişan yaptık 14 Ekim'de. Ekran kartı ve soğutma haricinde diğer parçaları sattım.
Maşallah Allah nazardan saklasın. Benim de sevgilim var Allah nasip ederse yakında bende böyle olacağım. Ama şu an üniversite 3 deyim. Bitince Allah nasip ederse nişan, düğün vs.

Bilgisayarımı sattım maalesef. Oyunlara veda ettim. Nişan yaptık 14 Ekim'de. Ekran kartı ve soğutma haricinde diğer parçaları sattım.
Allah mesud etsin. Bilgisayar toplanır dizilir cok dert değil artık 9.nesil dizersin bak hem fırsat doğdu. Ben hala 4790k dan vazgecemiyorum:D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı