i7 4790 ve GTX 1080 Ti ne kadar darboğaz yapar?

Dediğim gibi amaç yüksek grafik ayarlarında 60 FPS civarı akıcı oynamaksa sorun olmaz, aynı fiyata daha yeni ve güçlü kartları tercih edin, ileride sistemi güncellersiniz. Ya da en iyisi bu sistemi elden çıkartıp üstüne biraz para ekleyip B450 ve Ryzen 3600 sistem toplamak, sanırım bu sistemin üstüne maksimum 1500-2000 TL gibi bir masrafla toplanabilir.
Sistemi yenilemek iyi olabilir aslında ama şuan zor gibi. İlerde satsam sistemi ne kadara gider sizce?
I7 4790 3.6GHz 8MB Cache Up To 4.0 GHz
16GB DDR3 1600 MHz CL11 Ram
MSI Radeon RX560 Aero 4 GB 128Bit
Toshiba 2TB 7200RPM HDD

Ben yinede 1080Ti, 2060Ti veya 3060Ti üçlüsünden birini alacağım, artık sistemi yenileyene kadar ya kenarda tutarım yada dar boğaz yapmayan oyunlarda kullanırım. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Sistemi yenilemek iyi olabilir aslında ama şu an zor gibi. İleride satsam sistemi ne kadara gider sizce?
i7 4790 3.6GHz 8MB Cache Up To 4.0 GHz
16 GB DDR3 1600 MHz CL11 RAM
MSI Radeon RX560 Aero 4 GB 128Bit
Toshiba 2TB 7200RPM HDD

Ben yine de 1080 Ti, 2060 Ti veya 3060 Ti üçlüsünden birini alacağım, artık sistemi yenileyene kadar ya kenarda tutarım ya da darboğaz yapmayan oyunlarda kullanırım. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Bu haliyle 4000 civarı eder en azından.

Darboğaz olayını yanlış anlıyor çoğu kişi. Hocam sen 3060 Ti alırsan, 4790 ile hemen hemen bütün oyunları Ultra ayarda 60+ FPS ile akıcı bir şekilde oynarsın, amacın da buymuş zaten, ne zaman ki yüksek işlemci gücü gerektiren oyunları oynarsın o zaman darboğazı hissedersin. Mesela The Witcher 3, Skyrim tarzı oyunlarda en ufak bir darboğaz söz konusu olmaz. İleride sistemini güncellersin. Eskiye yatırım yapma bence.

Bu haliyle 4000 civarı eder en azından.

Darboğaz olayını yanlış anlıyor çoğu kişi. Hocam sen 3060 Ti alırsan, 4790 ile hemen hemen bütün oyunları Ultra ayarda 60+ FPS ile akıcı bir şekilde oynarsın, amacın da buymuş zaten, ne zaman ki yüksek işlemci gücü gerektiren oyunları oynarsın o zaman darboğazı hissedersin. Mesela The Witcher 3, Skyrim tarzı oyunlarda en ufak bir darboğaz söz konusu olmaz. İleride sistemini güncellersin. Eskiye yatırım yapma bence.
Yani sistemi yenilesende yenilemesende 10XX serisi kart alınmaz bu saatten sonra diyorsun hocam. Haklısın. Ekran kartını ikinci el alacağım için fiyatlar hemen hemen yakındır 20XX serisi bakacağız o zaman yardımların için sağol.

Yani sistemi yenilesende yenilemesende 10XX serisi kart alınmaz bu saatten sonra diyorsun hocam. Haklısın. Ekran kartını ikinci el alacağım için fiyatlar hemen hemen yakındır 20XX serisi bakacağız o zaman yardımların için sağol.
30XX serisi beni şuan aşar ve ekran kartını 2-3 ay içinde almayi düşünüyorum fiyatlar artmadan o yüzden maksimum 6000 liraya kadar kart bakıyorum.

Yani sistemi yenilesende yenilemesende 10XX serisi kart alınmaz bu saatten sonra diyorsun hocam. Haklısın. Ekran kartını ikinci el alacağım için fiyatlar hemen hemen yakındır 20XX serisi bakacağız o zaman yardımların için sağ ol.

30XX serisi beni şu an aşar ve ekran kartını 2-3 ay içinde almayi düşünüyorum fiyatlar artmadan o yüzden maksimum 6000 liraya kadar kart bakıyorum.

6000 liraya çok rahat RTX 3060 hatta daha güçlü olan RX 6700 ve XT gibi kartlar alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı