İ7 4790 ve GTX 760 tabanlı sistem toplama

FurkanAçıekel

Hectopat
Yer
Koyulhisar/SİVAS
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, GTA V için sistem toplamam lazım. Aşağıdaki resimde bir toplama yaptım. Sizinde düşüncelerinizi bekliyorum...

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'den kısmamın sebebi SSD'ye sadece işletim sistemi kuracağım. 60 Gb yeterli olur diye düşünüyorum. Ayrıca GTX 960 piyasaya sürüldü mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçe ile GTX 970 ekran kartlı bir sistem toplanır. GTX 960 almak yerine işlemciyi i5 4690K alıp, ekran kartını GTX 970 tercih etmek daha iyi oyun performansı sağlar. Yeteceğini düşünüyorsan SSD'yi 60 GB alıp yerine işlemci soğutucusu alabilirsin. Overclock yapacağın zaman ise soğutucu şart olacak.

sistem1.png

GTA IV'te yüksek bilgisayarlar bile sorun yaşamıştı. Rockstar yine aynı şeyi yaparsa? Ayrıca sistem gereksinimlerinde """NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)""" olarak geçiyor. Normal mi yani? Sonuçta DX 10.1 in açamadığı bin tane oyun var ki GTA V'i mi açacak?

GTA IV'te yüksek bilgisayarlar bile sorun yaşamıştı. Rockstar yine aynı şeyi yaparsa? Ayrıca sistem gereksinimlerinde """NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)""" olarak geçiyor. Normal mi yani? Sonuçta DX 10.1 in açamadığı bin tane oyun var ki GTA V'i mi açacak?
Öyle deme. Rockstar, bu kez adamakıllı bir optimizasyon yapmış.

Benim topladığım sistem, GTA 5'i 1080p çözünürlükte ve ultra ayarlarda açabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı