i7 4790 ve GTX 960 için PSU ve soğutucu önerisi

samandro

Kilopat
Merhabalar, i7 4790 ve GTX 960 için PSU ve çok sağlam soğutucu tavsiyesi olan var mı?

Yaklaşık 6 aydır bilgisayarda ara ara başlayan ve şu anda ardı arkası kesilmeyen bazı benchmarkları başarı ile tamamlayıp Prime95 gibi veya CPU-Z CPUID gibi programlarda direkt bilgisayarın kitlenmesi söz konusu ya da kendi kendine reset atıyor. 3 kez bilgisayarcıya gitti geldi 1 ay içinde her seferinde bakın BurnInTest de hiçbir problem yaratmadı gibisine yanıt aldım ki gerçekten ben de o programı açıyorum 15 dakika boyunca işlemci %100'de oluyor. Sıcaklık değerleri 95 100'e kadar ulaşıyor kapanmıyor da CS:GO tarzı bir oyuna girdiğimde veya alakasız bir web browser sekmesinde neden takılıp kalıyor anlamadım.

HDD SSD ve RAM'ler Memtest86 ve HD Tune gibi programlar ile testten geçmiş asla bir problem bulunmamıştır.
Sıcaklıktan şüphe ediyordum fakat sistem sıcaklık değerleri 60 da iken bile bir anda kitlenip kalabiliyor.

İşin ilginci ise sistemde 4 çekirdek 4 de sanal çekirdek var Prime95 de sadece 4 çekirdeği teste soktugumda ne kilitlenme ne donma yapıyor, anlam veremedim gerçekten.
En iyisi diyorum PSU ve çok sağlam gerekirse sıvı soğutma ama adı sanı duyulmuş bir 1000TL'lik bütçem var her ikisi için ne alırsam beni tamam ya arkana bakma dedirtir gerçekten çok çektik çünkü teşekkürler şimdiden.

FSP Hydro K 500W PSU alabilirsiniz. Soğutucu olarak da kasa desteğine göre alabilirsiniz. Kasa desteği de önemlidir. Modeli nedir?

PSU:
Kasanız nedir?
240mm:
120mm:

Kasayla ilgili net bir bilgi bulamadım. Bu sebeple attığım ürüne bakabilirsiniz. Fazla yüksek değil. 4790 için yeterli olacaktır. Stoklara geleceği belirtilmiş.

Açıkçası stok soğutucu kadar büyüklükte sanırım olabilir midi ATX kasa diye geçiyor baktım da fazla büyük bir şey RAM slotu 2X kullanımda oldugu için değecektir gene de çok teşekkürler 7 yıl bu stok fan ile kullandım ama nedense şimdi resetlenme sorunu yaşıyorum oyunlarda ve bazen masaüstünde PSU olduguna emin olsam soğutucu yu şahsen ellemezdim bile.

Geri
Yukarı