İ7 4790 vs i5 4690+SSD

anarmed

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yaza kadar sistem toplayacaktım. GTA5 ve Witcher 3'te çıkıyor. Daha AMD'nin yeni serisi çıkmadı. Eğer yaza kadar çıkar derseniz beklemeye devam edeceğim. En azından diğer bileşenleri belirledim. Controller ve oyunlar olmasa hem SSD hem de İ7 alacaktım. SSD performansını hiç yaşamadım o yüzden sizlere sormak istedim. SSD mi? yoksa i5 4690 yerine i7 4790 mı? Yada yaza kadar gelirse ve fiyatı 1300-1500 arası olursa AMD mi? Yada... neyse :)

Kasa:www.sinerji.gen.tr: Corsair Case CC-9011050-WW Spec-01 Mid Tower  184,93 TL
Monitör: www.sinerji.gen.tr: BenQ 21.5 RL2240HE Gaming LED Monitör 1ms Sarı  435,69 TL

Dosya Ekleri

• Ads1ız.png
    Ads1ız.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 502
  • Adsız.png
    Adsız.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 467
SSD oyuna performans (FPS) kazandırırmı sanmıyorum. Eğer sabırlı biriyseniz, oyun yükleme, oyuna girme vs gibi şeylerde i7 almak daha mantıklı.

Ssd 120 lik al yanina mekanik hdd koy. Islemcide gucun varsa i7 al yada i5 4690 da iyidir. Grafikkart olayini cok zorlama. Gtx 970 isini hayli hayli gorecektir. Asus yada gigabyte olsun onerimdir. Simdiden hayirli olsun ...

SSD'nin hızından çok, sessizliği beni memnun ediyor. HDD'nin gacur gucur çalışması kafa bırakmıyor. FPS olarak bir artısı yok SSD'nin... Sessizlik ve hızlı yükleme-okuma.

Neyse ben bütçeyi zorlamak istemiyorum. Controller ve oyunlar 500tl tutar ve daha oyun derdim bitmez. O yüzden 120gb SSD almayı düşünüyorum. Benim asıl merak ettiğim AMD'nin yeni serisinin ne zaman çıkacağı. Onu da görmek isterim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı