i7-4790'dan DDR4 sisteme geçilir mi?

Namelessone1905

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar i7-4790 ve GTX 1660 tabanlı sistemim var. Ağırlıklı olarak oyun için kullanıyorum. Bazen de HandBrake ile video küçültme işlemi yapıyorum. Sizce bu sistemi satıp DDR4 sisteme geçmeye gerek var mı yoksa DDR5'i beklemem daha mı mantıklı olur?

Son düzenleme:
Video'yu ekran kartınla küçült "nVenc" idi sanırım seçenek. Gözle görülür bir performans artışın olacak.

Arkadaşlar sistemim imzamdaki gibi. Ağırlıklı olarak oyun için kullanıyorum. Bazen de handbrake ile video küçültme işlemi yapıyorum. Sizce bu sistemi satıp DDR4 sisteme geçmeye gerek var mı yoksa DDR5'i beklemem daha mı mantıklı olur?

Bekleyin ama DDR5 daha yakın bir tarihte geleceğini sanmıyorum işlemciniz gayet yeterli seviyede şu an eğer ki Ryzen 7 3700X ve üstüne geçiş yapmayı düşünüyorsanız geçin direk.

DDR4'e geçebilmen için anakartı değiştirmen lazım. Ancak işlemcin eski soket dolayısıyla işlemciyi de değiştirmen gerek.
Ama şunu belirteyim DDR3 ile DDR4 arasındaki fark "DDR" farkı değil. Yani ram yükseltmesi yapmak istiyorsan 1600'den 2400Hz'ye çıkabilirsin mesela.Aynı özellikte olan DDR3 ve DDR4 arasında neredeyse hiç bir fark yok.

Arkadaşlar sistemim imzamdaki gibi. Ağırlıklı olarak oyun için kullanıyorum. Bazen de HandBrake ile video küçültme işlemi yapıyorum. Sizce bu sistemi satıp DDR4 sisteme geçmeye gerek var mı yoksa DDR5'i beklemem daha mı mantıklı olur?
Şuan için gayet yeterli performansa sahip sistemin, DDR5'i beklemeni tavsiye ederim.

DDR5 yakın bir zamanda gelmeyecek diyebiliriz, en azından görülen tarih 2022 ortası veya sonu gibi duruyor. Bence elinizdeki sistem ile idare edin, DDR5 çıkana kadar para biriktirin ve üst seviye bir sistem kurun.

DDR5 yakın bir zamanda gelmeyecek diyebiliriz, en azından görülen tarih 2022 ortası veya sonu gibi duruyor. Bence elinizdeki sistem ile idare edin, DDR5 çıkana kadar para biriktirin ve üst seviye bir sistem kurun.

Teşekkür ederim. Ben de 2022 gibi tahmin ediyorum. DDR3 2007, DDR4 2014 yılında çıkmıştı yani aralarında 7 sene var. Bu da ona yakın bir şey olur tahminimce.

Geri
Yukarı