i7 4790'dan i7 8700'e geçilir mi?

Kullanım amacınıza bağlı. 4790'ın yetmediğini düşünüyorsanız geçebilirsiniz. Oyun konusunda çok artış olmayacaktır. Artış, çekirdek sayısı avantajından dolayı render ve işlem gücüne dayalı işlemlerde çıkacaktır.

Bende i7-4790 kullanıyorum. Bende geçmeyi düşünüyorum ama 1-2 nesil sonrasını beklemek daha iyi olacak gibi. Dolarda yükseliyor doğrusu ama sen bilirsin bütçen varsa geç. RAM fiyatları da çok yüksek düşer mi bilmiyorum ilerde

Zaten üst seviye bir işlemciye sahipsiniz. Vasat bir sistem olsa neyse diyecektim. Yoksa eğer SSD alabilir veya ekran kartınızı yükseltebilirsiniz.

Sonuçta 8700 için işlemciyle beraber anakart ve RAM'de değişecek haliyle masraf artacaktır. Bu değişikliğin toplam maliyetine ekran kartını yükseltebiliyorsan önceliğin ekran kartını yükseltmek olmalıdır. Sonuçta 4790 eski de olsa piyasadaki en güçlü ekran kartını sorunsuz kaldıracak yeterliliğe sahiptir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı