i7-4790K - Gigabyte B85M-HD3 sisteme OC yapmak

sado1

Centipat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B85M-HD3 rev 2.0
Ekran kartı: RTX 3060 Ti.
İşlemci: i7 4790K.
Arkadaşlar merhaba bugün bu ekran kartını aldım fakat şu anda çok fazla darboğaz yapıyor. İnternette bazı araştırmalar yaptım bu işlemciyi insanların 4.7 - 4.8 GHz hızlarda stabil bir şekilde çalıştırabildiklerini keşfettim. İşlemcim üzerinde ek olarak bir soğutucu bulunuyor bugüne kadar hiç ısınma sorunuyla da karşılaşmadım. Bende overclock uygulamak istiyorum fakat anakart ekranından maalesef bunu beceremedim hiçbir bilgim yok. Bu işlemci zaten değişecek fakat 5-6 ay idare etmek istiyorum. İşlemcinin zarar görmesini göze almış durumdayım. BIOS'a Update yaptım az önce sizinle BIOS ekranımı paylaşıyorum. Eğer bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-18 at 22.51.31.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-18 at 22.51.31.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 26
Maalesef elinizdeki B85 chipsetli anakart overlock desteği sunmuyor. Overclock için Z97 chipsetli bir anakarta ihtiyacınız vardır.

Hızlı cevap için çok teşekkür ederim.
Maalesef elinizdeki B85 chipsetli anakart overlock desteği sunmuyor. Overclock için Z97 chipsetli bir anakarta ihtiyacınız vardır.
Arkadaşımda boşta ASUS M5A97 EVO R2.0 anakart bulunuyor. OC destekli diye hatırlıyoruz. Acaba benim işlemcimle uyum sağlar mı? Hiç anlamadığım için soruyorum yanlış anlamayın. Teşekkürler.

Hızlı cevap için çok teşekkür ederim.

Arkadaşımda boşta ASUS M5A97 EVO r2.0 anakart bulunuyor. OC destekli diye hatırlıyoruz. Acaba benim işlemcimle uyum sağlar mı? Hiç anlamadığım için soruyorum yanlış anlamayın. Teşekkürler.

Maalesef arkadaşınızın anakartı FX serisi AMD işlemciler ile uyumlu. İşlemciniz eğer ekran kartınızı besliyorsa böyle bir işe girmeyin derim. Elinizdeki işlemci şu an değerli ikinci elden satıp yerine k serisi olmayan bir i7 alabilirsiniz.

Maalesef arkadaşınızın anakartı FX serisi AMD işlemciler ile uyumlu. İşlemciniz eğer ekran kartınızı besliyorsa böyle bir işe girmeyin derim. Elinizdeki işlemci şu an değerli ikinci elden satıp yerine k serisi olmayan bir i7 alabilirsiniz.
Dostum son olarak ben anakrtıma O.C yapmaya çalışırken şöyle bir video çıkmıştı karşıma buradaki adam oc yapıyor diye bende kafama göre değer girmiyim diye size sormuştum acaba anakrtımda özel bir oc durumu olabilir mi bu videodakinin aynısı anakartım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum son olarak ben anakrtıma O.C yapmaya çalışırken şöyle bir video çıkmıştı karşıma buradaki adam oc yapıyor diye bende kafama göre değer girmiyim diye size sormuştum acaba anakrtımda özel bir oc durumu olabilir mi bu videodakinin aynısı anakartım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ya da benim işlemcim bu anakartla olmuyor belkide onu kastettiniz ben tam anlayamadım.

Dostum son olarak ben anakrtıma O.C yapmaya çalışırken şöyle bir video çıkmıştı karşıma buradaki adam OC yapıyor diye bende kafama göre değer girmeyeyim diye size sormuştum acaba anakrtımda özel bir OC durumu olabilir mi bu videodakinin aynısı anakartım?

Videodaki işlemci özel bir işlemci. Pentium serisinin yıl dönümü için çıkarıldı. Intel de bu işlemciye özel BIOS yayınladı. Sadece bu işlemci hem h serisi hem de b serisi anakartlar ile overclock edilebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı