i7 4790k için 2500-3000 TL Ekran kartı tavsiyesi

aynenöyle

Hectopat
Merhaba arkadaslar Intel i7 4790k işlemcim var, ekran kartı olarak MSI GTX 1660 Ti Gaming X 6 GB ekran kartı almayı düşünüyorum. İşlemciyle beraber kullandığımda darboğaz yapar mı?

Ayrıca anakart ve RAM'lerim DDR3.1 yıl icersinde onlari DDR4 uyumlu olarak degıstırmeyı dusunuyorum. Bunları da goz onune alarak 2500-3000 arasi nasıl bir ekran kartı önerirsiniz bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
1660ti, RX 590 veya bütçen varsa RTX 2060 alabilirsin. İşlemcin oyun oynamak için yeterliliğini koruyor. Overclock yapıp kullanmaya devam edebilirsin.

Son düzenleme:
4790K'nın 2080/2080Ti hariç hala gideri var. Çözünürlüğün 1080P ise RTX 2060 veya Radeon 5700 ideal seçim olur. Daha yüksek ekran kartı takmayacak, render yayın vs. yapmayacaksan sırf DDR4 güncel diye elindeki sorunsuz sistemi değiştirmeni gerektirecek mantıklı bir sebep göremiyorum. DDR4'ü es geçip DDR5 çıktığında elindeki sistemi değiştirirsin bende öyle yapacağım.

1660 Ti alirsam bir sıkıntı olur mu işlemciyle uyum açısından? RX 5700 daha iyi gözüküyor ancak ısınma problemi olduğundan bahsedildiği için çekimser kaldım, başka alfernatif öneriniz var midir?

1660 Ti alirsam bir sıkıntı olur mu işlemciyle uyum açısından? RX 5700 daha iyi gözüküyor ancak ısınma problemi olduğundan bahsedildiği için çekimser kaldım, başka alfernatif öneriniz var midir?
Isınma problemi yok ancak diğerlerine göre daha sıcak çalıştığı doğru çünkü referans modeli var şu anda piyasada. MSI, Asus gibi firmaların özel soğutmalı modelleri bu ayın ortasına doğru çıkacak deniyor ama bakalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı