i7 4790K için anakart önerisi

nikefootball

Kilopat
Daha fazla  
Asus Z87 Plus anakartım var. Birkaç gündür bilgisayarım kendi kendine açılıp kapanıyordu. Gece bir vakitte kafasına göre açılıyordu sonra kapanıp tekrar açılıyordu.
Bugün güvendiğim bir bilgisayarcıya götürdüm. Bayağı uğraştı sonuç olarak anakarttan kaynaklandığını söyledi.
Yeni anakart almak istiyorum. i7-4790K işlemcim var. 2 adet DDR3 8GB'lık RAM var. GTX 760 Ti ekran kartı var. Skystar 2 PCI TV kartı ve PCI Express Creative ses kartım var.

Araştırdığım kadarıyla piyasada bu özellikte 1150 soket pek yok. İşlemciyi daha geçen sene aldım. Vazgeçmek istemiyorum. Evde eski anakartım var AMD tabanlı Gigabyte 990XA-UD3, acaba i7 işlemciden vazgeçip AMD işlemci mi alsam? Karar veremedim bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılıp kapanma durumunda bir hata aldınız mı? BIOS güncel mi? BIOS'u sıfırlamayı denediniz mi?
Yeni anakart almadan önce çözüm üretmeye çalışın.
Evde eski anakartım var AMD tabanlı Gigabyte 990XA-UD3, acaba i7 işlemciden vazgeçip AMD işlemci mi alsam?
Alacağınız FX serisi işlemciler şu anki işlemcinizden geride kalacağı için önermiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı