i7 4790K ile Gigabyte H81M-S2pv uyumu

Merhabalar iyi günler. Benim halı hazırda bir sistemim var ve bu sistemi yavaş yavaş değiştirmeye karar verdim. Belirttiğim işlemci ile anakartim uyumlu mu sorun çıkartır mı? Ayrıca PSU kaldırır mı? Veya sistemi satmami mı tavsiye edersiniz satılırsa ne kadar eder?

Mevcut sistemin: Pentium G3258.
GTX 550 Ti.
4 GB RAM.
Gigabyte 420Watt PSU.
Gigabyte H81M-S2pv anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
4790K alınabilir. PSU'nuz kaldırır. Eski olmasına rağmen güzel işlemcidir ve günümüzde hafif bir OC ile 9. ve 10. nesil işlemcilere yakın bir performans verebiliyor ama tabii iyi bir soğutucu lazım. Çok ısınacaktır ve o RAM'i 16 GB çift kanal güncellerseniz daha iyi olacaktır eğer niyetiniz oyun oynamaksa. Ek olarak ekran kartınızı GTX 750 Ti veya RX 550 ile güncelleyebilirsiniz.

Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkürler. Ben şimdi bu işlemciyi alıp ileride de Z97 anakart almayı planliyordum. Eğer ben ileride bu işlemciyi satmak istersem rahatça satabilir miyim elimde kalmaz değil mi (3-4) yıl sonrası için konuşuyorum.
Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkürler. Ben şimdi bu işlemciyi alıp ileride de Z97 anakart almayı planliyordum. Eğer ben ileride bu işlemciyi satmak istersem rahatça satabilir miyim elimde kalmaz değil mi (3-4) yıl sonrası için konuşuyorum.

Burada belirtmemisim ama bunlara Z97 anakart ve RAM de dahil.

Son düzenleme:
Haswell serisi işlemcilerde belli istisnalar var. H81 serisi ankartlar da bile OC yapılabiliyor. Tabi anakart Bios sürümünü yükseltirseniz sizin için çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı