i7 4790k işlemci soğutucu önerisi

flowhakerz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar i7 4790k işlemci almayı düşünüyorum. Soğutucu olarak aklıma pek bir şey yok ve OC yapmayı düşünüyorum OC'lu halini güzel bir şekilde soğutacak bir soğutucu arıyorum bu işlerde yeniyim neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutma konusunda daha tecrübeli arkadaşlar vardır tabii ki ama ben hava soğutma kullanıyorum ve bu ürünü ben kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye de ederim incelemelisin.
Thermaltake - Global - NiC C4 - CLP0607

Bir de konuyu "overclock ve soğutma" başlığına açman gerekiyordu.

Arkadaşlar i7 4790k kullanıcısıym. Soğutucu için pek karar veremedim aklımda olan soğutucu hava soğutucu olan Cooler Master Hyper 412S işlemcime OC yapmayı düşünüyorum. OC yapınca bu hava soğutucusu yeterli kalır mı yoksa başka bir soğutucu mu almam lazım ?

4790K kullanıcısıyım Cooler Master Seidon 120V+ kullanıyorum OC yapılı olmasına rağmen sıcaklık iyi seviyede tavsiye ederim.

i7 4790k için corsair h80i ve h100i arasında gidip geliyorum. H100i alıp birdaha bu işlerle uğraşmamak istiyorum aslında ama yine de ikisinin benchmark testlerini izleyince ve düşününce h80i'de yeterliymiş gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı