i7 - 4790K lı Sisteme 600 TL Bütçeli Soğutucu Önerisi

Bütçe
600 TL
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar dün ikinci el bir sistem aldım ve işlemciyi soğutucu yeterince soğutamıyor. Sistem şu şekilde.

i7 4790K.
RX 580 8 GB PowerColor Red Devil Edition.
16 GB 1600 MHz RAM.
H81M-D anakart.
240 GB SSD.
Ramtech X6 soğutucu.
MSI Dark Guardian mini kasa.

Not: Overclock yapılmayacak.

Arkadaşlar soğutucu tam olarak oturmuyor hafiften sağa sola hareket ediyor el değdiğinde. Ya ben oturtamıyorum ya da bir sorun var. Yatağında herhangi bir sıkıntı veya kırık yok. Tam olarak anlamıyorum soğutucudan ama kilitlenmiş gibi oturması gerektiğini düşünüyorum fakat elimle hafiften sağa sola hareket ettirebiliyorum. Bilgisayarcıya götürdüm onlar da benim taktığım gibi taktılar.
Görsel de ki sıcaklıkta boşta çalışmaktadır ve sadece Google Chrome da 5 tane sekme açık ve League of Legends Launcher açık. Kısacası mevcut soğutucudan hiç memnun değilim acilen değiştirmem gerekiyor diye düşünüyorum. Bu kasaya uygun 600 TL bütçe ile önereceğiniz soğutuculara açığım sıvı soğutucu tercihimdir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bence overclock olmayacaksa bence çok para verilmemelidir ama illa istiyorsanız.

Bence overclock olmayacaksa bence çok para verilmemelidir ama illa istiyorsanız.
Hocam kasaya hangisi sığar ve aralarından hangisinin performansı iyiyse onu alabilirim tek bir tane önerirseniz üçünden hangisi olurdu ?

Eğer öneriyorsanız alacağım dediğim gibi overclock yapılmayacak.
Arkadaşlar bu ürün nasıldır ?
https://www.hepsiburada.com/izoly-t...-islemci-sivi-sogutma-sistemi-pm-HB0000129UHY
Arkadaşlar kesin çözüm istiyorum ondan zorluyorum yanlış anlamayın lütfen.
Hocam kasaya sığar değil mi bu ?
Bir arkadaşta bunu önerdi hangisi iyiyse onu almak istiyorum

Scytech Fuma 2 sipariş verdim bugün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı