i7 4790K mi Yoksa i7 6600 mi ?

Çok zekisiniz (!) O 4 GB belleğin sağında miktar sayısına 2 yazdığını göremeyip bana laf sokmaya çalışmadan önce göz doktoruna görünmenizi tavsiye ediyorum.
Çünkü o bellekleri eğer 2'li alırsanız daha ucuz oluyor. Yani sağ tarafa iki yazınca daha pahalı oluyor. Biz burada bütçe düşünüyoruz kardeş. Bence sen göz doktoruna görün.

Çünkü o bellekleri eğer 2'li alırsanız daha ucuz oluyor. Yani sağ tarafa iki yazınca daha pahalı oluyor.
Hala bilip bilmeden konuşuyorsun. Sinerji'nin DDR4 bellekler kısmında direkt 2x4 şeklinde satılan stokta bellek yok. Ayrıca daha ucuz oluyor dediğin de yaklaşık 20 TL en fazla. 6000 lirayı bir bilgisayara verecek adam için 20 lira fazla ya da 20 lira az ne kadar fark eder bilemem.

Hala bilip bilmeden konuşuyorsun. Sinerji'nin DDR4 bellekler kısmında direkt 2x4 şeklinde satılan stokta bellek yok. Ayrıca daha ucuz oluyor dediğin de yaklaşık 20 TL en fazla. 6000 lirayı bir bilgisayara verecek adam için 20 lira fazla ya da 20 lira az ne kadar fark eder bilemem.
Yaklaşık 50 TL fark ediyor ama asıl soru o değil. Bütçeyi 6000 TL yi aşmayacak şekilde alırsan İ7 6700K koyabiliyorsun. O yüzden diyorum. Düz mantık gitmiyorum yani.

Bu da ne demek istediğimi anlatıyor. Gerçi Sinerji'den değil ama anladın sen.
Adsız.png

Yaklaşık 50 TL fark ediyor ama asıl soru o değil. Bütçeyi 6000 TL yi aşmayacak şekilde alırsan İ7 6700K koyabiliyorsun. O yüzden diyorum. Düz mantık gitmiyorum yani.

Bu da ne demek istediğimi anlatıyor. Gerçi Sinerji'den değil ama anladın sen.Eki Görüntüle 101225
İstersen benim topldaığım sistemde de 1-2 değişiklik yaparak 6700K alabilirsin 6000 lirayı geçmeden. Ama senin seçtiğin monitör 5 Ms benim seçtiğim ise 1 Ms gecikme değerine sahip. Eğer bu bilgisayarı alacak kişi oyun oynayacaksa 6600K yerine 6700K alıp fazladan alacağı 4-5 FPS'dense daha iyi bir monitörden daha iyi bir görüntü almak istemesi daha mantıklı olacaktır.

İstersen benim topladığım sistemde de 1-2 değişiklik yaparak 6700K alabilirsin 6000 lirayı geçmeden. Ama senin seçtiğin monitör 5 Ms benim seçtiğim ise 1 Ms gecikme değerine sahip. Eğer bu bilgisayarı alacak kişi oyun oynayacaksa 6600K yerine 6700K alıp fazladan alacağı 4-5 FPS'dense daha iyi bir monitörden daha iyi bir görüntü almak istemesi daha mantıklı olacaktır.
1 MS profesyonel değilse bir şeyi etkilemez. Sonuçta ikisi de 1080P ve yakın değerlere sahip olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı