İ7 4790K - MSI Gaming 7 sistem toplandı

Rog matrix 7970 kullanıyorum. Sistemi başka amaçlı almıştım şimdi gündelik işlerde kullanıyorum. Server bilgisayar gibi kullanmayı planlıyordum fakat internet hızı fiber bile olsa hiç bir işe yaramıyor. Bu yüzden server kiralıyorum mecburen bilgisayar gündelik işlerde ve arada oyun için kullanıyorum aslında ekran kartına bile gerek yok. Sadece haftada 1 kez falan oyun oynuyorum zamanım olmuyor.

Ben manzara modu kullanıyorum. Ama parlaklığı 100 iken aşırı parlak duruyor o yüzden düşürmek en iyisi özellikle gece 30' a çekiyorum. Siz nasıl bir ayar istiyorsunuz.
Ben oyun için uygun bir ayar arıyorum. Manzara ve sinema modu göz yoruyor bir süre sonra. Standart ise çok soluk. İkisinin arasında bir şey lazım.

Hayırlı olsun hemşerim. İleride Ekran Kartı takılacak güncel bir sistem olmuş, bu arada Saray'da oturduğum için hemşerim dedim. Güle Güle kullanmanız dileğiyle. :)

Fiber internet olsa bile işe yaramıyor demişsiniz.Neden işe yaramiyor? Sunucular nası bir internet kullaniyor? Yanlış anlamayın sadece bilgi edinmek için sordum.

Fiber internet olsa bile işe yaramıyor demişsiniz.Neden işe yaramiyor? Sunucular nası bir internet kullaniyor? Yanlış anlamayın sadece bilgi edinmek için sordum.
TTnet fiber 24Mbit kullanıyordum en başta fiber net için hattın uygun olup olmadığını kontrol ettirdim hattın yeni döşendiği ve kullanan yalnızca 2 kişinin olduğunu söylediler bende kabul ettim. Yalnız ilk ölçümde 20Mbit civarında bir hız söz konusuydu bende oyunla ilgili çalışma yapıyordum 15 günde bitirdim oyunu. Oyuna 50 kişi giriyor internet kesiliyor. İlk gün pek takmadım ama sonrasında sorun devam edince müşteri hizmetlerine başvurdum birde ne duyayım hattınız fiber desteklemiyor diyorlar kayıt yapan dükkan ise hattın yeni döşendiğini söylüyor. Hız testi yaptım 14Mbit görünüyor her gün düşüyor sonrasında arıyorum hattın aşırı yoğun olduğu ve kesinti olmaması için hızın düşürüldüğünü söylediler böyle olunca bende iptal ettirdim. İptal için tüketici hakem heyetine dilekçe yazdım 24 aylık sözleşmenin iptalini istedim 10 gün içinde iptal oldu. Müşteri hizmetleri aradı sorundan dolayı özür dilediler ve normal kullanım için 14Mbit yalın net önerdiler kabul ettim. En sonunda 200TL aylık sunucu kiralamaya karar verdik 3 ay kira peşin verdik oyunda anca kendini amorti ediyor kısacası topladığım bilgisayar ile baş başa kaldım. :mutlu: Benim için iyi tecrübe oldu. Umarım anlatabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı