İ7 4790K Overclock

PSU yetersiz geliyor olabilir O.C ile kullanınca ek olarak sizin ayarlarınız yerine BİOS'taki otomatik O.C modunu deneyin. Adı O.C Genie veyahut O.C Setup falan olması lazımdı.

Arkadaşlar, şimdiye kadar gerek duymuyordum fakat BF V'de hafif darboğaz yaşadığımı farkettim. RTX 2060 kullanıyorum ve anakartım Z97 Gaming 3. 144Hz monitör ile darboğaz ve ani FPS düşüşleri olmaya başladı. Hyper 212 EVO soğutucum mevcut. Nereden başlamalıyım? Yardımcı olabilecek biri varsa şimdiden teşekkürler.
Birkaç arkadaş düz 4790 ile dar boğaz olmaz akıcı oynasın diyorlardı ben olur demiştim ve bu yüzden ceza yedim haklı olduğumu görmek benim için güzel sizin için kötü :(

Birkaç arkadaş düz 4790 ile dar boğaz olmaz akıcı oynasın diyorlardı ben olur demiştim ve bu yüzden ceza yedim haklı olduğumu görmek benim için güzel sizin için kötü :(
Hocam çare arıyorum ben şuanda işlemciyi O.C ettik iyi güzel ama bununla beraber RAM ile demi oynamak lazım? sadece işlemci yeterlimi? çözüm arıyorum kısacası. Her gelen yazmak için yazıp gidiyor sanki...

Dostum ben de benzer olan 4770K işlemcimi 4.5 GHz'de kullanıyordum. Öncelikle CPU OC yapılırken RAM'lerdeki XMP devre dışı bırakılır yoksa mavi ekrana sebebiyet verebilir. Siz XMP devre dışı bırakmadan bir de RAM'lere OC denemişsiniz. RAM en zor OC yapılan daha doğrusu stabilite en zor yakalanan parçadır. Ona daha sonra dokunabilirsin. Önce işlemcinin kararlılığını kontrol et. İşlemciyi 4.7 civarında çalıştırmayı dene yavaşça voltaj arttırarak. Bu arad 1.17 biraz az gibi yani o değerlerde sorunsuz çalışıyorsa güzel bir işlemci denk gelmiş. Genelde 4.5 için 1.2 civarı çalıştırıyorlar o işlemciyi.

Dostum ben de benzer olan 4770K işlemcimi 4.5 GHz'de kullanıyordum. Öncelikle CPU OC yapılırken RAM'lerdeki XMP devre dışı bırakılır yoksa mavi ekrana sebebiyet verebilir. Siz XMP devre dışı bırakmadan bir de RAM'lere OC denemişsiniz. RAM en zor OC yapılan daha doğrusu stabilite en zor yakalanan parçadır. Ona daha sonra dokunabilirsin. Önce işlemcinin kararlılığını kontrol et. İşlemciyi 4.7 civarında çalıştırmayı dene yavaşça voltaj arttırarak.
Hocam ilginiz için teşekkürler. Peki şimdi ne yapmam gerek acaba sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı