i7 4790K, RTX 2070'e darboğaz yapar mı?

2K ve üstü çözünürlükte kullanılması durumunda bir problem çıkmaz.

1080p çözünürlükte, özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda CPU kullanımı çok yükseklerde olacaktır. Darboğaz riski yüksek güncel oyunlarda. 2K ve üstünde ise rahatlıkla kullanılabilir.

GTX 1080'e yaklaşık bir kart olduğu için benzer bir test atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır yapmaz.
1080p çözünürlükte, özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda CPU kullanımı çok yükseklerde olacaktır. Darboğaz riski yüksek güncel oyunlarda. 2K ve üstünde ise rahatlıkla kullanılabilir.

GTX 1080'e yaklaşık bir kart olduğu için benzer bir test atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğaz' ın sözü bile geçmez.

1080p'de, AC Origins gibi oyunlarda o işlemci ağlar. Yanlış bilgilendirme yapmayın.
İşlemci %99 da çalışabilir. Ekran kartı %99 dan aşşağıya inmez. Sistem darboğaz yemez. Aşırı işlem gücü gerektiren oyunlarda işlemci %90 üzerine her çıktığında darboğaz olmuyor malesef ekran kartı kullanım yüzdesinede bakmak lazım. Herkese astığım astık yaklaşıyorsunuz tavrınız hiç hoş değil.

Ben %90 seviyelerine ulaşınca %100 darboğaz mı oluyor dedim? İşlemcinin, ayarlar dahilinde karta yetersiz kalması sadece darboğaz gerçekleştiğinde olmuyor. İşlemcinin o civarlarda kullanılması ''ben ağlıyorum'' demesidir. 1080p'de yaşanacak olası durum budur.

2K (ultra ayarlarda) ve üstünde dediğim gibi yeterlidir.

Herkese astığım astık yaklaşıyorsunuz tavrınız hiç hoş değil.
41 mesajın var. Ne çabuk tanımışsın sen beni öyle. Biraz dolaş forumu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı