Çözüldü i7 4790K sistemde mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

inflexible

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı akşam kapattım sabah açtım BIOS logo ekranında dondu kaldı bıraktım belki açılır diye ama 20 dk bekledim açılmadı. Kapa aç kapa aç bilgisayar açıldı ancak bu sefer de 1-2 dk sonra mavi ekran hatası vermeye basladı ondan sonrada fare ve ekran bir anda donup öylece kalmaya basladı. Windows 10 onarım-sıfırlama işlemini yaptım ve bayağı bir kendine geldi 4-5 saat sorunsuz kullandım dizi falan izledim ama sonra PC kapattım sabah açtım yine aynı. Microsoft'un sitesinden Windows 10 indirip Recep Baltaş ın anlattığı gibi Rufus'la Boot edip(daha önce de 8-9 ay önce bu şekilde kurulum yapmıştım) format atmayı denedim ancak Boot menüden flash belleği seçtiğimde ekran çizgi çizgi oldu dondu kaldı. Tekrar denedim tekrar aynı. UEFI olmayan seçeneği seçtiğimde ise siyah ekranda dondu kaldı.
Not: Bir alakası var mıdır bilmiyorum ama Windows'u Update ettikten sonraki gün oldu bunlar. Ayrıca HDD Tune ile diski tarattım bad sector yok. RAM'leri de Windows 10 açılış testinde test ettim onlarda da sorun çıkmadı.
mavi ekran durdurma kodu:WHEA UNCORRECTABLE ERROR
BIOS'um güncel
Anakart: Z97-PC Mate
İşlemci: 4790k
Ekran kartı: Srix 970

Son düzenleme:
Minidumpları paylaşır mısınız? Rehber aşağıda mevcut.

Minidumpları paylaşır mısınız? Rehber aşağıda mevcut.

C:\Windows ta minidump diye bir şey yok.

Mavi ekran alırsanız orada dökümler oluşur normalde. O zaman varsayımsal gideceğiz. HD Tune 5.75'i indirin ve sisteme bağlı tüm disklerin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşın. Ardından BIOS'ta XMP açıksa kapatın ve sistemi XMP kapalı kullanın.

Mavi ekran alırsanız orada dökümler oluşur normalde. O zaman varsayımsal gideceğiz. HD Tune 5.75'i indirin ve sisteme bağlı tüm disklerin Health sekmesinin ekran alıntısını paylaşın. Ardından BIOS'ta XMP açıksa kapatın ve sistemi XMP kapalı kullanın.

XMP kapalı.

i7rog4a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde Memtest86 testi uygulayın ve işlem bitince sonucun fotoğrafını bizimle paylaşın. Gerekli rehber aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O halde Memtest86 testi uygulayın ve işlem bitince sonucun fotoğrafını bizimle paylaşın. Gerekli rehber aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
mdsched.exe ile testini yaptım hiç bir sorun bulamadı. bu sayılmazmı?

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı