i7 4790K sisteme soğutucu önerisi

Sylvestre

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Uzun süredir stok soğutucu ile OC yapmadan kullandığım işlemcime render işlerine de merak saldığım için yeni bir soğutucu almaya karar verdim. Kafamda kesin bir bütçe belirleyemedim; çünkü ileride DDR5 sisteme geçiş yapıp orada da kullanabileceğim bir sıvı soğutucu alabilme fikrim var (ne kadar gerçekçi bir fikir yardımcı olursanız sevinirim). Ancak uygun fiyatlı, sistem yükseltene kadar işimi görecek hava soğutucularına da açığım.
Şu ürünü düşünüyorum fakat her türlü fikre açığım:

3800X bile taksanız işinizi görecektir. Sıvı soğutma karşıtı değilim ancak mevcut potansiyel sorunları ve fiyatı nedeniyle hala sessizlik/performans konusunda şu soğutucunun rakibini göremiyorum. Bütçeniz ve kasanız uygun ise Fuma 2 de bakılabilir. Yukarıda linkini attığım ürünün testlerine bakmanızı öneririm. F/P ve soğutma performansı ile sessizliği konusunda rakibi yok.

3800X bile taksanız işinizi görecektir. Sıvı soğutma karşıtı değilim ancak mevcut potansiyel sorunları ve fiyatı nedeniyle hala sessizlik/performans konusunda şu soğutucunun rakibini göremiyorum. Bütçeniz ve kasanız uygun ise Fuma 2 de bakılabilir. Yukarıda linkini attığım ürünün testlerine bakmanızı öneririm. F/P ve soğutma performansı ile sessizliği konusunda rakibi yok.
Teşekkür ederim, testlerini inceleyeceğim.
Eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın, kasam Corsair Carbide SPEC-02.

Teşekkür ederim, testlerini inceleyeceğim.
Eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın, kasam Corsair Carbide SPEC-02.
Estağfurullah, ben de eklemeyi unutmuşum. 3800X bile derken yanlış söyledim. Zaten 3950X takıp stok çalıştırılsa bile yeterli geliyor. 3800X ile OC durumunda bile yeterli bir performansı var demeyi unutmuşum :)

Ekleme: Kasanıza sığmayabilir veya ucu ucuna sığabilir. 34 DUO; 157mm yükseklik belirtmiş sitesinde.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı