İ7 4790K Soğutucu Tavsiyesi

Labwingo

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi arasında en çok tutulan modeli Hyper 212 Evodur ve tavsiyemde odur. Genelde tercih edilen orta düzey soğutuculardır. İmkanınız varsa sıvı soğutma sistemi tavsiye edebilirim.

İkisi arasında en çok tutulan modeli Hyper 212 Evodur ve tavsiyemde odur. Genelde tercih edilen orta düzey soğutuculardır. İmkanınız varsa sıvı soğutma sistemi tavsiye edebilirim.

Bu işlemciyi O.C modunda kullanacağım. Bu Hyper 212 Evo yeterli olur mu ? Bir de 212 evo da 1150 soket uyumu yazmıyor, bir sorun olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekliyor hocam sıkıntı yok orada belirtmemişler.

www.coolermaster.com: Cooler Master: Hyper 212 EVO

OC modunda kullanabilirsin sıkıntı olmayacaktır ama iyi bir sıvı soğutma sistemi işlemciyi 15 derece daha az soğuk tutacaktır buna nazaran.

Bütçeden dolayı böyle bir soğutucuya başvurdum. Normal şartlarda bende sıvı soğutma istiyorum ama bütçe yetersiz. Böyle bir soğutucu beni yük altında götürmez mi ?

2.el sıvı soğutma alabilirsiniz bütçeniz uygun değilse bunuda düşünebilirsiniz. Uzun saatlerdir render, full grafik programları, yüksek GPU kullanan oyunlar oynamadığınız sürece alınabilecek bir soğutucuyu seçmişsiniz. Normal kullanım için çok ideal tabiki.

Rahat götürür. Sıvı soğutma almak için bütçeyi 2 katına çıkartmak gerekli. Bu arada kasanızı belirtin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı