i7 4790K ve GTX 1070 sisteme yükseltme tavsiyesi

erdemkilic7

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar;

Kullandığım işlemci: Intel® Core™ i7-4790K İşlemci (8M Önbellek, 4,40 GHz'e kadar işlemci hızı) Ürün Teknik Özellikleri / öneri işlemci: ? Max fiyat: 2000.
Kullandığım ekran kartı: Ekran kartı
Kullandığım anakart: H81-Gamer / öneri anakart: ? Max fiyat: 1000.
Kullandığım monitör: Monitör / öneri monitör: ?: Max fiyat: 2000.

Sistemimi yükseltmek istiyorum, kullandığım mevcut işlemci ve anakart bilgilerini verdim kullanmış olduğum ekran kartına iyi bir performans verecek güncel işlemci ve anakart önerilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• R5 3600 veya 3600X.
  • Monitör çeşidi fazla. 144 Hz IPS panel monitör öneririm.
  • Anakart olarak B450 Tomahawk düşünebilirsin.
  • RAM olarak minimum 3200 MHZ 8x2 öneririm.

Önerdiğin ana kart ile bu Kasa 'dan almayı düşünüyorum :) Bir de 3200 MHZ ram tercih etmenin nedeni nedir acaba ?
O işlemcinin o kartı rahatlıkla besleyebilmesi gerekiyor aslında.
Herhangi bir besleyememe sorunu yok , yeni güncel sistemlere yakın toplamak istiyorum fiyatlar daha da uçmadan :)

i5 4690K OC yapmış halde 4.3 GHZ de kullanıyorum GTX 1070 ile hiç bir sıkıntı yaşamıyorum dostum. Senin işlemcine OC yapmana bile gerek yok çok rahat bestler o kartı. Ama illa da yapacağım diyorsan arkadaşların dediği gibi Ryzen 5 3600+ Güzel bir Anakart + 2x8 16 GB Ram yüksek MHZ'li eklersin yıllarca işini görür.

i5 4690K OC yapmış halde 4.3 GHz'de kullanıyorum GTX 1070 ile hiçbir sıkıntı yaşamıyorum dostum. Senin işlemcine OC yapmana bile gerek yok çok rahat bestler o kartı. Ama illa da yapacağım diyorsan arkadaşların dediği gibi Ryzen 5 3600+ güzel bir anakart + 2x8 16 GB RAM yüksek MHz'li eklersin yıllarca işini görür.

Açıkçası bir problem yok :) ama ürünleri rahat bir şekil de satabiliyorum üzerine de biraz ben koyacağım yeni nesile geçeceğim o yüzden böyle bir yükseltme istedim :)
SSD ve iyi bir soğutma yeterli gelir, istersen 144HZ bir monitör. Güç kaynağı ne?

Güç kaynağım 600w :)
Daha stabil ve yüksek FPS değerleri verir. Ryzen serisi işlemcilerde, MHz değeri önemli. Kasanın hava akışı kötü olabilir. Başka seçeneklere bakmanı tavsiye ederim.

Kasanın stok fan sayısı az fakat elimde ki kasanın fanları ile uyumlu olduğu için oradan alıp oraya takacağım o :) ben sadece anakart boyutu vs problem olur mu onu merak etmiştim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı