i7 4790k ve GTX 1080 Darboğaz Yapar mı?

Roughbasane

Hectopat
Ekran kartımı GTX 1080 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Darboğaz konusunda emin olmak için fikrinizi almak istedim.

i7 4790k
8 GB RAM
1080p 144 Hz monitör

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Güç kaynağından gelen ekran kartı güç kablosu 8 pinli. Ancak ayrı sayılmasa da bir aparat ile aynı kabloya bağlı olarak +8 pin daha var. Yeni ekran kartlarında 14 veya 16 pin isteyenler de var. Bunların ikisini de kullanabiliyor muyum?

pin.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımı GTX 1080 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Darboğaz konusunda emin olmak için fikrinizi almak istedim.

i7 4790k
8 GB RAM
1080p 144 Hz monitör

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Güç kaynağından gelen ekran kartı güç kablosu 8 pinli. Ancak ayrı sayılmasa da bir aparat ile aynı kabloya bağlı olarak +8 pin daha var. Yeni ekran kartlarında 14 veya 16 pin isteyenler de var. Bunların ikisini de kullanabiliyor muyum?

Eki Görüntüle 286720

İşlemci ve ekran kartı darboğaz yapmaz.
Eğer 2x8 PCI-Ex çıkışı varsa kullanabilirsiniz.

i7 3770K OC ile GTX 1080 kullanan birisini biliyorum. 4790K ile darboğaz yapmasının imkanı yok bence. Ama 8GB belleği 16GB'a yükseltmelisin mutlaka.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı