i7-4790K ve GTX 970 sistem yükseltme önerisi

Şu sistemle 1080P'de güncel oyunlarda 60fps'e yakın değer alıyor olmanız gerek. Bana kalırsa işlemci/anakart/ram üçlüsünün henüz vakti dolmamış. İşlemciye yapılacak overclock ile 2-3 senesi daha rahat var o sistemin.
Ekran kartını güncellemeniz yeterli, RTX 2060 olabilir.
Son model ekran kartına geçmeyecekse bana göre sistem güncellemesinin hiçbir mantığı yok çünkü mevcut sistemi zaten yüksek seviyede ve yüksek performans da oyun kaldırıyordur. Bende i7 4720HQ ve 980m 256bit var. FarCry 5 de 1080p ultra ayarlarda 50 civarı FPS veriyor. Kaliteyi yükseğe veya çok yükseğe düşürerek 60-90 FPS alabiliyorum. O da hemen hemen aynı FPS'yi alıyordur. Ama onun sistemi masaüstü olduğu için performansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Son model ekran kartına geçmeyecekse bana göre sistem güncellemesinin hiçbir mantığı yok çünkü mevcut sistemi zaten yüksek seviyede ve yüksek performans da oyun kaldırıyordur. Bende i7 4720HQ ve 980m 256bit var. FarCry 5 de 1080p ultra ayarlarda 50 civarı FPS veriyor. Kaliteyi yükseğe veya çok yükseğe düşürerek 60-90 FPS alabiliyorum. O da hemen hemen aynı FPS'yi alıyordur. Ama onun sistemi masaüstü olduğu için performansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Katılıyorum, bir aralar ben de sistem yükseltme konusu açmıştım sonrasında çıkan oyunları yüksek ayarda rahatlıkla kaldırdığını görünce vazgeçtim. Yükseltmek yerine birikim yapabilirsin. Sonra kafana göre sıfırdan sistemini toparlayabilirsin.

Burada akıcı bir şekilde minimum 55 FPS alıyorum

Aynı sisteme yakın benimde var. RAM' i 16 GB'ye çıkardım. 240 GB SSD taktım. İşlemci içinde sıvı soğutma aldım gayet güzel oldu şuan. Çok stabil herhangi bir problem çıkarmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı