i7 4790K ve GTX 980 vs GTX 780 Ti Tabanlı Sistem Seçimi

780Ti sistem o fiyatın çok altında oluyor, diğer verdiğim fiyatta işlemci soğutucu hediye geliyor anakartla.
Güç kaynağı olayına gelince tek kart için 500W 2 kart için 65oW güç kaynağı önermişler gayet yeterli bence.
O sistemlerin 2. el olduğunu da düşünmek lazım ve 32GB bellek olduğunu.
CL değerlerine gelince; CL9 1333 MHz frekansının gecikme değeri. oc yaptıkça CL değeri yükseliyor

Son düzenleme:
1866 mhz'de bile cl9 bellek var? Mesela alttaki. Frekans arttıkça latency değerinin arttığını ben de biliyorum.
www.vatanbilgisayar.com: Gskill 8Gb (2X4Gb) Sniper Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Koyduğun güç kaynağı Everest falan. Everest ne aga? Ben de mesela "high power" marka psu kullanıyorum güçlü vs evet ama, SLI veya Crossfire yapacağım sistemde, böylesine güçlü ve kaliteli bir sistemde, bu PSU kullanımını tercih etmezdim mesela.
O kasa herşeyi geçtim 2 kart taşıyacaksa tower kasa olmalıdır havalandırma ve rahatlık-kablolama için. Ve yine diyorum, anakart bâki bir şey, o sistemde MSI Gaming 7 var. Binlerce lira baydığın sistemde kasan ve anakart'ın en temel ve baki şeylerin olmalıdır, buna göre kurmalısındır. Bütçe/Performans işi yapmıyorsun. Saat hızı vs yüksek kart-işlemci takmak ile olmuyor kasa birleştirmek. 2 ekran kartı olan kasa el mahkum bölgesel olarak ısınacaktır yani.

İlanı koyan kişi o kasanın şu andaki sıfır fiyat listesini de koymuş zaten. Ekran kartlarını aynı şekilde 980'e çeksen, herşeyi sıfır olsa yine 8000 tl çıkacak yani.

Her türlü 6000'tl ye o kasayı alıp, değiştirmek istediğini 1000 liraya değiştirip kullanmak her türlü daha mantıklı. Çok ekran kartı mı değiştirmek istedin, 2 tane 780ti yerine, 2 tane 980 mi istedin, tanesi 1200 liradan' 780'leri satarsın, 2400 lira eder, o Kasayı da 3600 liraya ekran kartsın almış olursun, 2 tane 980 alır takarsın, daha iyi "tower" kasa, daha iyi oyun anakartı, daha iyi 7.1 seskartı, daha iyi güç kaynağı sana kâr kalmış olur.

Benim "denk" diyebileceğim sistem budur, tower kasalı, güç kaynaklı, su soğutmalı. Ve, pahalı yani. Resimde gördüğünüz üzere. (Not: Asus veya MSI denk kartlarından 2 tane seçtirmedi vatan, web kampanyası var diye, 2 zotac amp! koydum, fiyat yine 500 lira kadar düşebilir farklı yerlerden daha ucuza vs şeklinde. )

Dosya Ekleri

• 1212.jpg
    1212.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 364
1866 mhz'de bile cl9 bellek var? Mesela alttaki. Frekans arttıkça latency değerinin arttığını ben de biliyorum.
www.vatanbilgisayar.com: Gskill 8Gb (2X4Gb) Sniper Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Koyduğun güç kaynağı Everest falan. Everest ne aga? Ben de mesela "high power" marka psu kullanıyorum güçlü vs evet ama, SLI veya Crossfire yapacağım sistemde, böylesine güçlü ve kaliteli bir sistemde, bu PSU kullanımını tercih etmezdim mesela.
...
İnceliyorum cevap vereceğim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı