i7 4790K ve GTX 980 vs GTX 780 Ti Tabanlı Sistem Seçimi

MustafaKsk

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
780 Ti olan sistemde SLI var, 2 kart var yani, ve diğer sistemden 1000 lira daha ucuz. O aradaki 1000 lira fark ile, o sistemi alıp, içine 8 GB daha ram takabilirsin, sıvı soğutmaya geçebilirsin, veya daha fazla SSD ekleyebilirsin, yani büyük bir rahatlık kalıyor esasen. Klavye mouse vs de alabilirsin veya headset. Yani baya bir rahatlık kalıyor esasen.

Diğer sistem ise tek 980. Tek kart olması çok şey değiştiriyor bu iki sistem arasında. Bence SLI 780ti'a yürü hacı derim.

Ha tabi bütçeni söylersen, biz de sana buradan ideal parça listesi yapabiliriz. Bu da bir opsiyon :)

Bu bilgisayara bakabilirsin, kasa fanlarını kendin satın alman gerekiyor stoklarda yoktu yazamadım o yüzden. Hızlıca özet geçecek olursam eğer i7 4790K işlemci, MSI z97 GAMING 7 anakart, MSI GTX980 ekran kartı, Kingston XMP Beast HyperX 2133MHZ 32GB(4) bellek, Kingston 240 GB V300 SSD, 2TB Toshiba HDD, Zalman ZM-T1 Plus ATX kasa Xigmatek 700W Bronze PSU, Corsair H80i sıvı soğutma ve hiç kullanılmayacak olan Asus DvdRw. Bu bilgisayarın yanında 32GB flash bellek ve kablosuz klavye&fare hediye geliyor.
Teklif.jpg

SLI sistem denkine bakın, asla 6000 liraya mümkün olamaz şu an. Dolar'ın farkında mısınız?

Güncel yapıp 2 tane 980 koyarsanız o sistem 8000 liradan falan aşağı mümkün değil.

Anakart kısık, Ram neden cl 10 1600mhz'de? kasa-psu kısık kalıyor işte böyle de, ve işlemci soğutucusu koymamışsın hacım? 2 tane ekran kartı olacaksa bir kasada PSU çok ama çok önemli yani, anakart da keza.

F/P olarak 6000'tl lik 780 sli'lı kasa derim ben. Ekstradan ses kartı falan da olan bir kasa o. Yanına headset koy o parayla, ses sistemi koy yani.
Efektiflik olarak düşünüyorum ben, gamer kafası ile bakıyorum şahsen. 980'den daha eski evet ama, gerçeten neredeyse aynı performanstalar. Hani gelecek nesil oyunlara tek 970 bile nasıl "ziyadesiyle" yeterli olabilecekken 2 tane 780Ti, bu fiyata (6000tl), doların şu halinde özellikle de çok verimli kalıyor benim gözümde.

Son düzenleme:
GTX780Tİ SLI tabi ki de en mantıklı seçim olur. Şimdi her oyun SLI desteklemiyor fakat GTX780Tİ, GTX980'e yakın bir kart. İlerleyen zamanda çoğu oyuna SLI desteği gelecek ve 2 tane 780Tİ, 980' i hayli hayli geride bırakacaktır. 6000TL ye onu almanız daha mantıklı olur. Eğer 7000TL lik pc yi alacak kadar bütçeniz varsa, 6000Tl lik pc yi alıp 8 GB daha RAM takviyesi yapıp, en iyi mouse, klavye vesaire alıp kalan parayı da cebinize koyarsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı