i7 4790K ve MSI Z97 Gaming 5 Overclock değerleri

O.c başarılı bir şekilde yapılmıştır stabil kullanmaktayım. 4.6ghz için 1.286 Volt VCCIN 1.910. 4.7 için 1.305 Volt VCCIN 1.915 stabil olarak kullanmaktayım. Yardımı geçen herkese teşekkürler.

tebrik ederim başarmişsiniz ama biraz daha assagiya almaya bak voltaj cok vermişsiniz bence suan ben mesela 4.9ghz 1.3v veriyorum o voltajla 5ghz gören arkadaslarvar.

@KingPin7134 Hocam bu aralar fazla vaktim yok uğraşmak için ama vakit bulduğumda ince ayarlarını yapmayı düşünüyorum. Bu arada şuan kullandığınız 4.9ghz 1.3volt dedinizya biosdan bi bakarmısınız rica etsem VCCIN değeriniz kaç ? sizin değerinizi girip bende voltajda ince ayar yapmak isterim.

@KingPin7134 Hocam bu aralar fazla vaktim yok uğraşmak için ama vakit bulduğumda ince ayarlarını yapmayı düşünüyorum. Bu arada şuan kullandığınız 4.9ghz 1.3volt dedinizya biosdan bi bakarmısınız rica etsem VCCIN değeriniz kaç ? sizin değerinizi girip bende voltajda ince ayar yapmak isterim.
vccin fazla kurcalamiyorum ben v.core artiriyorum sadece 1.3v da

Konuyu görünce yeni konu açmak istemedim... Simdi bendede aynı şekilde Hyper 212 evo sogutucu var iki tane corsair fan taktım, msi gaming 5 anakart ve intel 4790k işlemcim var overclock konusunda hiç bir bilgim yok msi command center' da Ratio (44 de) ve base clock mhz(oda 100 de) iki ayrı kısım var onlardan ratio olanını tek tek arttırdım işlemcimin frekansı mesela 46 yaptım 4.6ghz frekans da calisti ondan sonra 4.7 denedim oldu, 4.8 denedim oldu tabi sıcaklıklarda artış olmadı boştayken 30 derecedeydi 4.8 ghz de 4.8 den sonra 4.9 uda deneyeyim dedim mavi ekran verdi reset attı bende hemen bios dan tüm ayarları resetledim command center danda tüm ayarları resetledim. Sonra 4.4ghz turbo boost hızında işlemcim çalışmaya devam etti sizce herhangi bir sıkıntı olmuşmudur işlemcimde VOLTAJ vermedim iç bir türlü.(5dk bile overclock lu kalmamıştır hemen düzellttim)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı