i7 4790K yüksek voltaj sorunu

Powderr

Hectopat
Benim bilgisayarın bir restart sorunu var. Bununla alakalı çok fazla konu açtım. Bugün tekrardan restart attıktan sonra bilgisayar açılınca HWMonitor'u açtım ve bu VCore değeriyle karşılaştım. Bu zararlı mıdır? BIOS'tan nasıl çözmem gerekiyor? Bilen birisi varsa lütfen her detayı ile anlatabilir mi?

Adsız.jpg

Aşırı bir değer. BIOS'ta VCore ayarını bulup manuel olarak 1.200 değerini girin. Noktayı Ç ile yapacaksınız.
Eğer sistem stabil olmaz ise 1.210 deneyin. Bu aşamadan sonra +0.005 şeklinde ilerlersiniz. Stabil olduğu yerde kalın.

Yüksek voltaj yüksek ısıya sebep olur. Isınmadan dolayı restart atıyorsa sistem, düzelir. Uyguladıktan sonra deneyimleyin, durumu bildirin.

Yüksek voltaj yüksek ısıya sebep olur. Isınmadan dolayı restart atıyorsa sistem, düzelir. Uyguladıktan sonra deneyimleyin, durumu bildirin.
Buradaki soruna bakar mısınız bi? Bu da benim halen devam eden bir sorunum, eğer okursanız konuyu anlarsınız. Şimdiden teşekkürler
Tamamdır ayarladım sistemin stabil çalıştığını test etmek için ne yapmam gerekiyor
Max değer 1.212 şu anda

Son düzenleme:
Haswel refresh işlemcilere bios dan müdahale etmek gerekiyor aynı sorun bende de vardı Anakart ım Gigabayte çekirdek voltajını çok yüksek vermekte idi bios güncellemiş idim bir miktar düştü lakin gene fazla idi bende elle müdahale ettim turbo teknolojisini kapadım 4 Ghz sabitledim işlemciyi max çekirdek voltajımı 1.056 ayarlayarak stabilite sağladım darkın sıvı soğutması var boşta 25 C yükte şu anki mevsim sıcaklığında 54 ü geçmiyor gtx 770 ekran kartı kullanmaktayım o yüzden o.c yerine underclock yaptım işlemciye.Lakin 4.4 ghz da kullanmak istersen onun voltaj aralığıda 1.150 1.200 arası deneme yanılma yapabilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı