i7-4790S RX580 CS:GO düşük FPS

HOTPOWER

Centipat
Herkese şimdiden hayırlı ramazanlar. Malum bu korona ayağına iyice evde kaldık. Ben de ekran kartı aldım kendime. Sapphire 8 GB 256Bit Nitro, monitörum 144 Hz Acer'in FreeSync destekli.

Fakat CS:GO oynarken FreeSync açık da deniyorum, kapalı da. İstediğim performansı alamıyorum. İşlemcim Intel i7-4790S, aklıma anakart geldi. Şu an kasada olan anakartın sıfırı 350 TL. Markası IPM87-MP. Kasada 12 GB'da RAM var. Sizce anakart mı yetersiz? Değişmem mi gerekir? Eğer öyleyse tavsiyelerinizi bekliyorum, sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın performansa etkisi olmaz. @tristessehivernale arkadaşımın rehberine bir göz atın. Ayrıca ekran kartınızın tam modeli nedir? Sürücüler güncel mi? Hangi ayarlar ve kaç FPS? Oyun içi değerleri de MSI Afterburner ile paylaşın.
RX 580 8GB 256Bit Nitro Sapphire ekran kartı. MSI Afterburner'de bir sorun yok, normal. Ama render dedikleri olay mı oluyor anlamadım. Yani biraz düşününce 300 TL'lik anakartta 2 bin TL'lik ekran kartı, i7 işlemci, bir de 144 Hz monitör olduğu için FPS'i 144'e zorluyorum. Bana değişmem lazım gibi geldi anakartı. Ama bilen birine sormak istedim yine de.

İşlemci de güzel, ekran kartın da. Rehbere göz at;

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı